Dodano dnia 12.02.2018, 09:47
Geodezyjne zmagania w Kantym

8 lutego 2018r. w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy z Elementami Geodezji pod hasłem „Matematyka językiem natury”.

Wzięli w nim udział uczniowie III klas gimnazjum ze szkół powiatu suskiego: Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Skawicy, Stryszawy, Zawoi Centrum i Zawoi Wilcznej.

W miłej atmosferze tłustego czwartku uczestnicy turnieju nie tylko rozwiązywali teoretyczne zadania z matematyki oraz nauk przyrodniczych. Umiejętności matematyczne mieli okazję wykorzystać w praktyce, dokonując pomiarów geodezyjnych pod okiem nauczyciela geodety oaz uczniów Technikum Geodezyjnego.

W części pierwszej uczniowie mieli możliwość pracować z profesjonalnym sprzętem geodezyjnym, przy okazji zapoznając się z tak atrakcyjną i przyszłościową dziedziną wiedzy, jaką jest geodezja. W drugim etapie uczestnicy zdobywali punkty, rozwiązując zadania matematyczno - przyrodnicze, zaś trzecia część miała formę zabawy, w której uczestniczyła też gorąco dopingująca publiczność.

Zwyciężyła klasa IIIa z Zespołu Szkół w Zawoi Wilcznej w składzie: Ewelina Kozina, Karina Szczurek i Adam Trawiński pod opieką pani Marty Koziny.
Miejsce II zajęła drużyna z Grzechyni w składzie: Daria Stokłosa, Jacek Kołacz i Kamil Kudzia - podopieczni pani Aleksandry Lasy-Ostruszki.
III miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkół w Makowie Podhalańskim: Angelika Gancarz, Jakub Możdżeń i Konrad Sularz - uczniowie pani Agnieszki Barzyckiej.

Rywalizacja była bardzo wyrównana, wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Organizatorzy serdecznie gratulują młodzieży i opiekunom. Jednocześnie zapraszają na kolejną edycję konkursu za rok.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image