Dodano dnia 11.09.2017, 17:23
Intensywne opady deszczu

Do wtorku zapowiada się w naszym regionie deszczowa aura. Meteorolodzy ostrzegają, że miejscami opady mogą sięgać nawet 35 mm.

Najbliższe dni zapowiadają się chłodno i deszczowo. Niebo będzie pochmurne, a miejscami może spaść do 35 mm deszczu. Słaby i umiarkowany, a okresami silniejszy wiatr powieje z zachodu. W regionach zachodnich jego porywy mogą dochodzić do 60 kilometrów na godzinę. Ciśnienie rośnie, w południe barometry odnotują 994 hPa.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed intensywnym deszczem, który spadnie w sześciu województwach, w tym małopolskim. Ostrzeżenie obowiązuje we wtorek od godziny 3 w nocy do 21.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image