Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 19.03.2024, 17:47
Kolejne dotacje dla gmin z powiatu suskiego!
Umowy w ramach Funduszu Autobusowego na rozwój oraz utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych podpisane!

To pierwsze takie umowy w ramach Funduszu autobusowego. Gwarantują realizację zadań wieloletnich. Niektóre z projektów obejmują nawet 10 lat! To niezwykle istotna zmiana dla organizatorów transportu publicznego i zarazem szansa na trwałe utrzymanie lokalnych połączeń autobusowych. Dzisiaj wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar podpisał w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie blisko 30 takich umów.

Zadania wieloletnie dofinansowane w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej to nowość. Okres funkcjonowania linii objętych dofinansowanie przekracza rok budżetowy i może wynosić nawet 10 lat. Organizatorzy mogą tym samym zapewnić większą trwałość projektów. Długofalowe planowanie jest niezwykle istotne dla każdej jednostki samorządu terytorialnego – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

28 zadań, 129 linii, prawie 104,3 mln zł dofinansowania

Suma dopłat dla gmin z powiatu suskiego:

GMINA BUDZÓW  -  657 720,00 zł


GMINA MAKÓW PODHALAŃSKI  -  2 447 172,00 zł

GMINA ZAWOJA  -  6 687 984,00 zł


Bilans naborów na 2024 rok

Na tę chwilę dofinansowaniem z Funduszu autobusowego na rok 2024 w naszym województwie objętych jest aż 328 linii o długości ponad 9,4 tys. km – zarówno jeśli chodzi o zadania wieloletnie, jak i jednoroczne. Przypomnę, że pojawiła się kolejna szansa dzięki puli dodatkowych ponad 4 mln zł. Wnioski przyjmujemy do 25 marca. Łączna wysokość dofinansowania na rok 2024 może sięgnąć znacznie ponad 70 mln zł. Serdecznie zachęcam do składania wniosków – dodaje wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.


Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image