Dodano dnia 09.01.2018, 18:50
Kolorowe Orszaki Trzech Króli w powiecie suskim

6 stycznia 2018 roku ulicami 644 miejscowości w Polsce przeszedł 10 Orszak Trzech Króli. W powiecie suskim również przyłączono się do tej fantastycznej inicjatywy. Orszaki przeszły ulicami między innymi Suchej Beskidzkiej, Stryszawy i Makowa Podhalańskiego.

Pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich" Trzej Królowie wędrowali do Stajenki, żeby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Wraz z nimi w drogę do Betlejem udało się ponad 1,2 mln uczestników!

Papież Franciszek wspomniał o Orszaku po modlitwie "Anioł Pański", a Para Prezydencka wzięła udział w Orszaku w Skoczowie.
Motywem przewodnim OTK 2018 było przypomnienie jego uczestnikom, że Bóg przyszedł, aby odkupić każdego człowieka i czeka na wszystkich. Scenariusz Orszaku mieścił wszystkich: ludzi na najróżniejszym poziomie życia, bogatych i biednych, ludzi o różnych zawodach, władców i poddanych, ludzi wykształconych i prostych, ludzi o różnych charakterach, ludzi na różnym etapie drogi do Boga, młodych, osoby w sile wieku i starców.


Hasło „Bóg jest dla wszystkich” nawiązuje do jubileuszu Orszaku – już po raz dziesiąty przejdzie ulicami polskich miejscowości. Chcemy przypomnieć, że Bóg przyszedł na świat, aby odkupić każdego człowieka, niezależnie od koloru skóry, wieku, poglądów czy światopoglądu. Święto Objawienia Pańskiego ma przypominać wszystkim, że Bóg na nich czeka, że chce ich zbawić, że nawet jeśli koleiny życia zaprowadziły ich daleko od Niego - zawsze jest czas, aby Go odnaleźć, wejść na drogę do Niego.

Fenomen wydarzenia trudno jest tłumaczyć komuś kto nigdy nie przyłączył się do kolorowego pochodu. W tym roku tłumnie mieszkańcy uczestniczyli w Orszakach organizowanych w Makowie Podhalańskim, Suchej Beskidzkiej i Stryszawie. Wspólnemu kolędowaniu sprzyjała również pogoda, która była bardzo łaskawa dla uczestników.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image