Dodano dnia 10.09.2018, 14:19
Kukiz'15 zaprezentował kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego w naszym okręgu
W piątek (7.09) o godzinie 16:00 Ruch Kukiz ′15 na wadowickim rynku podczas konferencji zaprezentował swoich kandydatów na wójtów, burmistrzów i radnych w powiecie wadowickim oraz kandydatów do Sejmiku Województwa  w jesiennych wyborach samorządowych. Wśród kandydatów do Sejmiku znajduje się Kinga Maciejowska oraz Tadeusz Chowaniak - były wójt Zawoi.
Kampania wyborcza nabiera rozpędu. Do Wadowic z tej okazji przybyli sam lider Kukiz’15 i przewodniczący klubu poselskiego Kukiz’15 Paweł Kukiz a także wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka. Przed prezentacja poseł Józef Brynkus, z tą dwójką złożyli kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

Oprócz prezentacji kandydatów na Wójtów, Burmistrzów i radnych w powiecie wadowickim, przedstawiono również kandydatów do Sejmiku Województwa Małopolskiego. Wśród nich znaleźli się: Kinga Maciejowska z Suchej Beskidzkiej oraz Tadeusz Chowaniak, były wójt Gminy Zawoja.


- Po długim namyśle podjąłem decyzję, by kandydować z listy Ruchu KUKIZ 15 do Sejmiku Małopolskiego. - mówi Tadeusz Chowaniak - Wiele razy jako wójt boleśnie doświadczałem niesprawiedliwego podziału środków z budżetu sejmiku dla gmin i powiatów, z których terenów kandyduję. Zapewniam,że tak nie będzie, gdy mi wyborcy z tych 5 powiatów zaufają (myślenicki, nowotarski, suski, tatrzański, wadowicki - dop.red.). Chcemy przejrzystej i jawnej polityki wobec mieszkańców, chcemy otworzyć urząd dla Małopolan i poprzez referenda lokalne decydować o priorytetach rozwoju naszego regionu. Musimy przywrócić prawość i uczciwość do polityki wyrażaną w czynach i słowach, a nade wszystko w odpowiedzialności za nie. Ten region jest mi bliski, bo we wszystkch tych powiatach mam liczną rodzinę, znajomych z lat szkolnych, młodości, z pracy, z moich pasji życiowych i zainteresowań. Moje rodowe korzenie sięgają po ojcu aż pod Tatry, i całe życie góry są moją miłością największą. Zapewniam, że jak mnie Państwo wybiorą, to wrócę jako radny sejmiku do sprawy prywatyzacji PKL SA. I ciągle uważam, że był to przekręt i walczyłem do końca, pisząc nawet do premiera Tuska, ale nikt na apel nie odpowiedział! Region ten zasługuje na więcej i da się lepiej zarządzać w urzędzie, aby równo i sprawiedliwie dzielić środki finansowe dla gmin i powiatów, ale to wymaga by rozbić układ, który od lat tam rządzi! Zapraszam na spotkania ze mną, proszę o opinie, uwagi, o propozycje i projekty, jakie Państwa zdaniem należy zrealizować w latach 2018-2023! Mam swoje priorytety dla tego regionu, a wynikają one z głębokiej wiedzy i doświadczenia zawodowego, i te założenia mojego programu będę intensywnie z Państwem konsultował.


Wkrótce poznamy też dokładne listy z kandydatami z innym komitetów wyborczych, wśród których znajdą się osoby z naszego powiatu.foto: wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image