Dodano dnia 22.10.2019, 08:24
List od prof. Andrzeja Maczka
Co roku w Wysokiej odbywają się uroczyste obchody wybuchu II wojny światowej. Syn generała Stanisława Maczka podziękował za organizację tych uroczystości.
List o takiej treści otrzymałam od prof. Andrzeja Maczka. I choć pisany do mnie, uważam że adresatem są wszyscy, którzy corocznie pomagają nam w organizacji tych uroczystości. Mam na myśli m.in. władze gminy, władze powiatu, panie z KGW Wysoka, strażaków z Wysokiej, szkołę z Wysokiej, Szwadron z Toporzyska, ekipę remontową urzędu gminy i całą społeczność uczestniczącą w uroczystościach - informuje Gabriela Korbel, dyrektor GOKSiP Jordanów.


Treść korespondencji


Szanowna Pani,
w imieniu swoim i mojej siostrzenicy Karoliny pragnę Pani najserdeczniej podziękować za przepiękne uroczystości, jakie co roku organizuje Pani w rocznicę wybuchu II wojny światowej na Wysokiej, gdzie 1 września 1939 roku mój Ojciec, gen. broni Stanisław Maczek a w tym czasie po prostu pułkownik Stanisław Maczek wraz z dowodzoną przez niego 10 Brygadą Kawalerii stanął do walki w obronie Ojczyzny. Byliśmy szczerze wzruszeni wielkim zaangażowaniem społeczności gminy Jordanów w upamiętnianie tych historycznych wydarzeń.
Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak ogromny wkład nie tylko pracy, ale i serca w przygotowanie tych uroczystości. Mamy nadzieję, że pamięć o wydarzeniach, które splotły losy mojego Ojca i mieszkańców Gminy Jordanów, będzie nadal trwała.
Życzymy Pani wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Jednocześnie przepraszam, że piszę tak późno, ale ostatnie tygodnie musiałem poświęcić na dalsze święta złączone z tą ważną rocznicą walk naszych sił zbrojnych tu na zachodzie.

Z wyrazami głębokiego szacunku
Andrzej Maczek

źródło: UG Jordanów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image