Dodano dnia 08.11.2017, 07:25
Maków Podhalański, Jachówka: Szkoły Promującej Bezpieczeństwo

I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Paweł Dzierżak wręczył certyfikaty „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”. Uroczystość, w której udział wzięli m.in. Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty oraz Joanna Szypułka – reprezentująca Europe Direct w Krakowie odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Łącznie wyróżnienia odebrały 22 szkoły, w tym dwie z powiatu suskiego.

W uroczystości uczestniczyli licznie przybyli goście, w tym przedstawiciele samorządów, szkół i Policji. Oczywiście nie zabrakło młodzieży oraz koordynatorów projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa.

Certyfikaty z rąk I Zastępcy KWP w Krakowie, Wojewody Małopolskiego i Kuratora Oświaty otrzymały między innymi dwie szkoły z powiatu suskiego:

  • - Szkoła Podstawowa im. Marii Skłodowskiej – Curie w Jachówce
  • - Zespół Szkół w Makowie Podhalańskim

Otrzymania przez szkoły certyfikatów,  pogratulował mł.insp. Dariusz Drobny - Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej.


Oprawę muzyczną uroczystości przygotowała Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej Czarnej i Bogdanówki pod kierownictwem kapelmistrza Andrzeja Jędryska.

Po uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni do udziału w przygotowanych pokazach Policji m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Przewodnik oprowadził wszystkich po ekspozycji Muzeum Lotnictwa Polskiego.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image