Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 04.06.2024, 14:57
Mężczyzna porażony prądem podczas próby pompowania wody z piwnicy.
Mnóstwo interwencji straży pożarnej w naszym regionie.


W związku z trudną sytuacją pogodową 4 czerwca 2024 r., strażacy musieli interweniować 92 razy do godziny 15:00. Najczęściej zgłaszano zatkane przepusty i zalane drogi (37 zdarzeń), zalane piwnice, domy oraz budynki firmowe i użyteczności publicznej (32 zdarzenia), zagrożenie wylaniem rzek i potoków (7 zdarzeń) oraz zalane posesje (16 zdarzeń).

Wśród zalanych budynków są Szkoła Podstawowa w Grzechyni, gdzie zalało kotłownię i szatnię, oraz Szkoła Podstawowa w Baczynie, gdzie zalało kotłownię, a także dwa Przedszkola w Makowie Podhalańskim.

W wyniku ulewy jedna osoba została ranna. O godzinie 12:13 strażacy otrzymali zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie porażonym prądem w miejscowości Maków Podhalański. Mężczyzna został porażony podczas pompowania piwnicy w swoim domu. Strażacy po dotarciu na miejsce zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli prąd w budynku, a poszkodowanego, którego domownicy wcześniej wyciągnęli na parter, pomogli przetransportować do karetki pogotowia. Podczas interwencji strażaków poszkodowany był przytomny.

Zdarzenia dotyczyły głównie gmin Maków Podhalański i Budzów.
W zdarzeniach udział brały 104 pojazdy pożarnicze i około 485 strażaków.


foto:poglądowe. 


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image