Dodano dnia 11.09.2018, 09:03
Młodzi strażacy na Rajdzie Górskim

8 września 2018r. na terenie gminy Stryszawa odbył się XV Rajd Górski członków i sympatyków MDP z terenu powiatu suskiego. Uczestnicy rajdu tym razem wędrowali szlakiem na Groń Jana Pawła II.

Przy zmiennej pogodzie prawie 150-ciu uczestników rajdu miało więc okazję na poznanie nie tylko pięknych zakątków powiatu suskiego ale również historii i faktów związanych z Janem Pawłem II. Na szczycie odprawiona została Msza Św. za Ojczyznę w ramach jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Okolicznościowe kazanie wygłosił kapelan Stryszawskich Strażaków dh ks. Aleksander Salamon.

Organizatorzy rajdu czyli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP i Zarząd Gminny ZOSP RP w Stryszawie zadbali o upominki oraz wyżywienie dla wszystkich uczestników rajdu. Wyżywienie zorganizowało schronisko PTTK Leskowiec przy pomocy OSP w Krzeszowie.

Organizatorzy rajdu dziękują wszystkim opiekunom oraz przewodnikowi górskiemu Panu Grzegorzowi Matonóg, który od 15 – lat wędruje wraz z małymi strażakami po terenie powiatu.

źródło: KP PSP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image