Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 03.06.2024, 12:39
Mundurowy Dzień Dziecka w powiecie suskim.
31 maja br., na terenie Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej odbył się 6 mundurowy piknik rodzinny z okazji „Dnia Dziecka” organizowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Terenowym Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów przy wsparciu Zarządu Wojewódzkiego NSZZP.

Piknik rozpoczął seans w CKiF w Suchej Beskidzkiej, gdzie rodzice wraz z pociechami mogli obejrzeć film. Następnie wspólnie z maskotką suskiej Policji „Polickiem” wszyscy przeszli na parking komendy, gdzie przygotowano wiele atrakcji. Pogoda próbowała płatać figle, ale gorąca atmosfera wśród wszystkich dzieci i ich rodziców pomogła w zmianie aury.

Na parkingu były prezentowane radiowozy oznakowane, znajdujące się na stanie suskiej komendy wraz z pojazdami straży pożarnej, w tym OSP Sucha Miasto wraz z łódką oraz karetka ratowników OSP Kurów. Na miejscu do dyspozycji wszystkich uczestników był również pojazd ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR.

Na pikniku nie zabrakło zamków dmuchanych, które jak zawsze były oblegane przez dzieci. Kolejną z atrakcji była przejażdżka quadem policyjnym oraz straży pożarnej. Jak co roku nie zabrakło strzelania z paintball-a. Obecni na pikniku GOPR-owcy, w tym policjanci, zorganizowali dla dzieci ściankę wspinaczkową, gdzie każde dziecko pod ich asekuracją mogło bezpiecznie zdobyć szczyt placu suskiej komendy. Każdy z zaproszonych uczestników pikniku mógł uzupełnić spalone kalorie przy kiełbasce z grilla, którego pilnowali kucharze: Pan Irek i Pan Stanisław. Dla uczestników pikniku przygotowano też słodki poczęstunek. Panie animatorki wykazały się dużymi zdolnościami artystycznymi przy malowaniu twarzy dzieci oraz tworzeniu balonowych atrakcji. Przewodnik psów służbowych, miał okazję zademonstrować pokaz posłuszeństwa swoich podopiecznych, czym wywołał na koniec salwę oklasków.

Na koniec tego wyjątkowego popołudnia, w sali audiowizualnej suskiej komendy został zorganizowany występ profesjonalnego magika, którego możliwości podziwiały nie tylko dzieci, ale i  dorośli.    

VI edycja Mundurowego Dnia Dziecka przeszła już do historii, lecz przygotowana moc atrakcji sprawiła, że to wyjątkowe spotkanie pozostanie na długo w pamięci dzieci, które z niecierpliwością będą czekać na kolejną edycję.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image