Dodano dnia 08.08.2019, 14:31
Nad Jeziorem Mucharskim powstaną dwa kąpieliska

W siedzibie PGW Wody Polskie w Warszawie odbyło się spotkanie Prezesa PGW Wody Polskie z wójtami gmin Mucharz i Stryszów w sprawie dzierżawy gruntów dla stref rekreacyjnych nad Jeziorem Mucharskim.

Podczas rozmów włodarze gmin przedstawili wstępny plan inwestycji zlokalizowanych nad zbiornikiem Mucharskim. Planowana jest m.in. budowa ścieżki rowerowej oraz dwóch kąpielisk z zapleczem. Dzierżawa zostanie umożliwiona dla gmin na maksymalny okres czasu za zgodą Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jednocześnie Wody Polskie zadeklarowały preferencyjne ceny dzierżawy dla samorządów.

Ustalono, że po spełnieniu wszystkich formalnych wymogów zostaną podpisane umowy dzierżawy w najbliższym możliwym terminie przez wójtów i dyrektora PGW WP RZGW w Krakowie. 


Przypominamy, że ponowne napełnianie zbiornika zaplanowano na I kwartał 2020 r., które potrwa aż do osiągnięcia rzędnej 305,50 m n.p.m. Na czasokres tego procesu niebagatelny wpływ będą ponownie mieć warunki atmosferyczne i hydrologiczne na terenie zlewni powyżej zbiornika.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image