Dodano dnia 10.08.2018, 14:21
Nadciągają gwałtowne burze

Wysoka temperatura i znikome opady deszczu pozwalają nam się poczuć w powiecie suskim prawie jak w tropikalnych krajach, bez wyjeżdżania w daleką podróż. Niestety ma to też swoje konsekwencje, które meteorolodzy przewidują już na najbliższy weekend. Nad nasz region nadciągają gwałtowne burze, którym towarzyszyć będzie porywisty wiatr i bardzo intensywne opady deszczu.

Front atmosferyczny, który nadciąga nad Polskę przyniesie zarówno ochłodzenie, jak również burze. Przed tymi zjawiskami ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Dla wszystkich powiatów w województwie małopolskim zostało wydane ostrzeżenie pogodowe drugiego stopnia przed gwałtownymi i bardzo niebezpiecznymi burzami. Zjawisku towarzyszyć będą opady deszczu - miejscami nawet do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Wiać będzie wiatr z prędkością nawet do 100 km/h.

"Uwaga! Dziś gwałtowne burze, silny wiatr i ulewny deszcz. Miejscami grad. Unikaj otwartych przestrzeni, zabezpiecz dobytek. Śledź komunikaty pogodowe" – takie alerty rozsyłane są dzisiaj przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Ostrzeżenie drugiego stopnia mówi o tym, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image