Dodano dnia 20.11.2015, 12:22
Nie będzie pociągu z Suchej Beskidzkiej do Żywca

Niestety osobom korzystającym z połączenia kolejowego na trasie Sucha Beskidzka – Żywiec, od 6 grudnia pozostanie podróżowanie busami. Dlaczego? Ponieważ Małopolski Urząd Marszałkowski jednostronnie wycofał się z finansowania tego połączenia.

Małopolski Urząd Marszałkowski jednostronnie wycofał się z finansowania połączenia kolejowego nr 97 - Żywiec - Sucha Beskidzka. Mimo, że samorządowcy z Żywiecczyzny zadeklarowali wsparcie finansowe opracowania dokumentacji dla remontu linii.

-To przykra wiadomość, że urzędnicy na szczeblu wojewódzkim nie widzą, nie zauważają, jakie walory ma połączenie kolejowe z Żywca w stronę Krakowa. Nasze działania na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy spowodowały, że pociągi zaczęły wozić pasażerów,  frekwencja zaczęła sukcesywnie rosnąć, była całkiem przyzwoita. Ten fakt spowodował, że Śląski Urząd Marszałkowski dostrzegł potencjał i był zainteresowany dotowaniem od przyszłego rozkładu jazdy pociągu. Przeznaczył nawet na to działanie odpowiednią pulę pieniędzy. Niestety Urząd Marszałkowski w Krakowie jest konsekwentnie niezainteresowany i wyłącznie z powodu ich decyzji to połączenie będzie musiało wypaść z nowego rozkładu jazdy - mówił Radiu Bielsko Hubert Maślanka prezes Stowarzyszenia Kolej Beskidzka.

Ostatni pociąg w kierunku Krakowa z Żywca odjedzie 6 grudnia.

foto. Dominika Hubicka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image