Dodano dnia 23.06.2022, 12:06
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w akcji profilaktycznej - Bezpieczne wakacje w powiecie suskim
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, strażacy, żołnierze, goprowcy, Straż Ochrony Kolei, Straż Graniczna, przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego oraz Nadleśnictwo Sucha zapraszają na akcję informacyjną na temat bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji skierowaną do dzieci oraz do dorosłych.
Za kilka dni rozpocznie się okres wyczekiwany przez nas wszystkich. Okres uwielbiany przez dzieci, młodzież, a także nas samych dorosłych.
Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej w trosce o to by wakacje przebiegły w sposób bezpieczny podobnie jak w roku ubiegłym zaprasza serdecznie na cztery spotkania podczas których będzie promowany bezpieczny wypoczynek nad wodą, w górach, a także na drodze. W trakcie spotkania policjantów suskiej komendy Policji będą wspierali, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Promować bezpieczny wypoczynek w czasie tegoroczny wakacji będą nie tylko policjanci, ale też dzielni strażacy dlatego też nie zabraknie przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, a także okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Obecni będą też przedstawiciele Ochrony Straży Kolei, którzy przypomną każdemu m.in. jak bezpiecznie zachowywać się w rejonie przejazdów kolejowych, natomiast obecni przedstawiciele Babiogórskiego Parku Narodowego jak należy się zachować podczas wypoczynku w parkach narodowych. Nie zabraknie też przedstawicieli Nadleśnictwa Sucha oraz Myślenice gdyż niejedna osoba zapomina o tym, jak zachować się w lesie. Za przygotowanie na górskie wycieczki oraz jak zachować się w sposób bezpieczny w górach opowiedzą obecni ratownicy z beskidzkiej grupy  Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na spotkaniu będą też przedstawiciele innych służb mundurowych takich jak Straż Graniczna, Wojskowe Centrum Rekrutacji czy Wojska Obrony Terytorialnej, dlatego też warto zapamiętać, że w cztery niedziele miesiąca lipca będzie promowane bezpieczeństwo.


 Organizatorzy zapraszają na spotkania:

- 3 lipca br. o godzinie 14:00 na plac targowy w Suchej Beskidzkiej;
- 10 lipca br. do Makowa Podhalańskiego na stadion Halniaka;
- 17 lipca br. do Zawoi Czatoża rejon kompleksu rekreacyjnego,
- 24 lipca na parking obok Urzędu Miasta w Jordanowie.

Wymienione spotkania będą organizowane przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej, Urzędu Miasta Sucha Beskidzka, Urzędu Miasta Maków Podhalański, Urzędu Miasta Jordanów oraz Urzędu Gminy Zawoja.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image