Dodano dnia 30.07.2018, 15:02
Ostrzegamy przed upałami i gwałtownymi burzami

Meteorolodzy z IMGW wydali oficjalne ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach, w tym dla Małopolski. Równocześnie pojawiło się niebezpieczeństwo związane z gwałtownymi i intensywnymi burzami, którym towarzyszyć może nawet grad.

Polska znajduje się pod wpływem gorącego, wilgotnego powietrza zwrotnikowego, które przyniosło do nas upały. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami, które potrwają jeszcze kilka dni. Prognozowana temperatura w dzień sięgać może nawet 33 stopni C., a w nocy do 21 stopni C.

Równocześnie wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia przed możliwością przejścia nad województwem małopolskim bardzo niebezpiecznych i gwałtownych burz, którym towarzyszyć może intensywny deszcz, a nawet grad.

Ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałem:
"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych".
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image