Dodano dnia 14.10.2019, 18:00
Oto parlamentarzyści z naszego okręgu wyborczego
Znamy już nazwiska parlamentarzystów w naszym okręgu wyborczym. Prawo i Sprawiedliwość będzie mieć w Sejmie 6 zaś Koalicja Obywatelska 2 przedstawicieli. PiS będzie mieć też swojego senatora.
W naszym okręgu wyborczym nr 12, obejmującym powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, myślenicki oraz suski wybieraliśmy ośmiu posłów (spośród 80 kandydatów) i jednego senatora (spośród 2 kandydatów).


Prawo i Sprawiedliwość wygrało zdobywając 53,48% poparcia. Mandaty w Sejmie z tego ugrupowania zdobyło 6 osób: Rafał Bochenek, Marek Polak, Ewa Filipiak, Krzysztof Kozik, Władysław Kurowski i Filip Kaczyński.

Koalicji Obywatelskiej udało się zdobyć 23,04% (72 869 głosów) i 2 mandaty w Sejmie, które zdobyli dotychczasowi posłowie Dorota Niedziela i Marek Sowa.

Prawo i Sprawiedliwość udało się do Senatu wprowadzić dotychczasowego senatora Andrzeja Pająka z Zawoi, który zdobył 179 338 głosów (57,90%).

źródło/foto: www.wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image