Dodano dnia 07.02.2018, 14:45
Otwarcie terenowych biur ARiMR i KRUS

6 lutego w budynku  przy ul. Mickiewicza 19 w Suchej Beskidzkiej odbyło się uroczyste otwarcie nowych siedzib Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: wojewoda małopolski Piotr Ćwik, dyrektor Małopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Adam Ślusarczyk, prezes KRUS Adam Wojciech Sekściński, starosta suski Józef Bałos. Zaraz po tym proboszcz parafii w Tarnawie Dolnej ks. dziekan Zbigniew Piwowar poświęcił obiekt.

Dzięki nowej lokalizacji rolnicy z terenu powiatu suskiego mogą korzystać z pomocy odpowiednich instytucji zlokalizowanych w jednym budynku. Oprócz wspomnianych już ARiMR i KRUS mieści się tam również Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach.

Umiejscowienie najważniejszych placówek powołanych do wspierania rolników  w jednym obiekcie, wpłynie na  poprawę dostępności i komfort obsługi mieszkańców korzystających z ich usług. Rozwiązanie, które udało się zrealizować w powiecie suskim, jest jedynym w Małopolsce, a być może również i w kraju - co podkreślali licznie przybyli goście.


źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Reklama

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image