Dodano dnia 11.07.2019, 10:37
„Podróże z Góralem” - Piotr Jezutek zaprasza do siebie - na Podbabiogórze!
„Podróże z Góralem” to cykliczny program telewizyjny, emitowany od czterech lat w ogólnopolskim paśmie TVP3 oraz TVP3 Kraków. Tytułowym „Góralem” jest rodowity zawojanin Piotr Jezutek, który wędrując po różnych zakątkach Polski, przedstawia je z właściwymi sobie swadą i humorem, zachęcając turystów do odwiedzenia tych niejednokrotnie bardzo ciekawych, a często stosunkowo mało znanych miejsc. Jednak jako że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, tym razem, nieco już zdrożony ciągłymi wyjazdami „Góral” zaprasza do siebie - na Podbabiogórze!

W krótkim, bo trwającym 12 min. odcinku, nie sposób zaprezentować całego bogactwa i różnorodności powiatu suskiego, dlatego w filmie zostały przedstawione „w pigułce” tylko wybrane, największe atrakcje naszego regionu. Piotr Jezutek odwiedził m.in. najcenniejsze zabytki Podbabiogórza - wspaniały, świecący szczególnym blaskiem po niedawnym remoncie, renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej oraz przepiękny, XVIII-wieczny kościół w Lachowicach, prawdziwą perełkę wśród drewnianych świątyń wiejskich południowej Polski. Oczywiście nasz Góral zawitał też do swojej rodzinnej Zawoi, aby wyjechać koleją linową na Mosorny Groń i w towarzystwie starosty Józefa Bałosa podziwiać stamtąd jedyną w swoim rodzaju panoramę Babiej Góry, a następnie porozmawiać o przyrodniczych skarbach „Królowej Beskidów” z dr. Tomaszem Pasierbkiem, dyrektorem Babiogórskiego Parku Narodowego.

Ale Podbabiogórze to nie tylko piękne górskie krajobrazy i cenne zabytki architektury, to także żywa i bogata kultura ludowa. Widzowie „podróżujący z Góralem” będą mogli przekonać się, dlaczego właśnie w Stryszawie znajduje się Beskidzkie Centrum Zabawki Drewnianej, odwiedziwszy bacówkę harnasia Staszka w Marcówce dowiedzą się, jak wyglądało kiedyś pasterskie życie, a spacerując pomiędzy chałupami sidzińskiego skansenu zobaczą, jak mieszkało się na Podbabiogórzu jeszcze nie tak dawno temu.

Podczas dnia obfitującego w tyle wrażeń nie mogło oczywiście zabraknąć także strawy dla ciała. Jeśli chcecie się przekonać, kto i czym ugościł Piotrka w sławnej karczmie „Rzym” na suskim Rynku - oglądajcie najnowszy odcinek „Podróży z Góralem”.

Program będzie można obejrzeć na ogólnopolskiej antenie TVP3 13 lipca 2019 r. o godz. 8.40 i 17 lipca 2019 r. o godz. 10.10 oraz na regionalnej antenie TVP 3 Kraków 11 lipca 2019 r. o godz. 18.15, 13 lipca 2019 r. o godz. 19.05 i 16 lipca 2019 r. o godz. 12.55. 

Film dostępny będzie też w internecie na stronie producenta http://podrozezgoralem.pl/ oraz stronie starostwa http://www.powiatsuski.pl/.

Realizacja odcinka promującego walory turystyczne Podbabiogórza możliwa była dzięki współpracy Powiatu Suskiego z BM Production s.c. - producentem serii, a w przygotowaniu scenariusza i programu brał udział Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image