Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 02.04.2024, 09:52
Podsumowanie działań straży pożarnej podczas silnych wiatrów z 1 kwietnia 2024r
2 kwietnia 2024 straże pożarne z powiatu suskiego interweniowały 47 razy w związku z uszkodzeniami spowodowanymi przez silny wiatr. Przez cały dzień odnotowano liczne zgłoszenia związane z drzewami przewróconymi na drogi i linie energetyczne, a także uszkodzenia budynków mieszkalnych.

Najwięcej interwencji miało miejsce w godzinach popołudniowych, kiedy to wiatr osiągnął swoje maksymalne porywy. Wiele dróg było zablokowanych przez przewrócone drzewa, co utrudniało komunikację w rejonie.

Liczba interwencji w poszczególnych miejscowościach przedstawiła się następująco:  Skawica: 5 interwencji, Maków Podhalański: 5 interwencji, Żarnówka: 4 interwencje, Białka: 4 interwencje, Zawoja: 4 interwencje, Sucha Beskidzka: 4 interwencje, Osielec: 2 interwencje, Juszczyn: 3 interwencje, Kojszówka: 3 interwencje, Tarnawa Dolna: 2 interwencje, Grzechynia: 2 interwencje, Toporzysko: 2 interwencje, Naprawa: 1 interwencja, Wysoka: 1 interwencja, Bystra Podhalańska: 1 interwencja, Śleszowice: 1 interwencja, Jordanów: 1 interwencja, Wieprzec: 1 interwencja, Lachowice: 1 interwencja.

Jednym z poważniejszych incydentów były uszkodzenia ścian szczytowych budynków mieszkalnych w Bystrej Podhalańskiej, Śleszowicach oraz dachów w Suchej Beskidzkiej, Jordanowie, Skawicy, gdzie silny wiatr oderwał część pokrycia dachowego.

W sumie strażacy oszacowali straty materialne na koło 70 tysięcy złotych. Do akcji ratowniczych zaangażowano łącznie 55 pojazdów pożarniczych oraz 312 strażaków. Na szczęście, nie odnotowano osób rannych wśród mieszkańców.

Straż pożarna apeluje o zachowanie ostrożności w obliczu silnych wiatrów i przypomina o konieczności zabezpieczenia luźnych przedmiotów znajdujących się wokół domów.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image