Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 21.02.2024, 15:06
Podsumowanie ubiegłego tygodnia - działania straży pożarnej.
Straż pożarna - powiat suski.

W minionym tygodniu miały miejsce następujące zdarzenia:

 1. 12-02-2024 alarm fałszywy z instalacji wykrywania w zakładzie produkcyjnym w miejscowości  Wysoka.

 

 1. 12-02-2024 miejscowe zagrożenie, Bystra Podhalańska, droga powiatowa - plama na drodze.

 

 

 1. 12-02-2024 miejscowe zagrożenie medyczne, Białka, wsparcie straży pożarnej dla pogotowia ratunkowego w działaniach związanych z resuscytacją.

 

 1. 13-02-2024, Naprawa – o godzinie 16:45, dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Naprawa. Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Jordanów i Naprawy. Po przybyciu na miejsce, pierwszy zastęp straży zastał kolizję dwóch samochodów osobowych, jeden pas drogi zablokowany. Osoby biorące udział w kolizji samodzielnie opuściły pojazdy i są pod opieka ZRM. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe oświetlili teren działania. Akcja ratunkowa trwała około 2 godzin i wzięło w niej udział 3 zastępy, liczących łącznie 15 strażaków.

 

 

 1. 13-02-2024, Sidzina – około godziny 21:45, pomoc pogotowiu w wejściu siłowym do domu jednorodzinnego w Sidzinie.

 

 1. 15-02-2024 roku, o godzinie 14:30, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał zgłoszenie z WCPR-u o pożarze budynku drewnianego w miejscowości Żarnówka. Natychmiast po otrzymaniu informacji, na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki, w tym z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz jednostki OSP z Żarnówki, Białki, Makowa Podhalańskiego. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straż pożarna zastała całe poddasze budynku mieszkalnego objęte ogniem. Działania strażaków natychmiast skupiły się na opanowaniu pożaru, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zapobieżeniu dalszego rozprzestrzeniania się ognia. Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych gasili pożar od wewnątrz budynku. Działania trwały 2 godziny. W działaniach udział brało 8 zastępów 33 strażaków.

 

 

 1. 15-02-2024 roku, Łętownia pożar mały traw.

 

 1. 15-02-2024 roku, Juszczyn, około godziny 15:30, dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku podczas prac leśnych, gdzie jedna osoba została przygnieciona przez drzewo. Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Juszczyna Polany, Juszczyna Centrum oraz Osielca. Po przybyciu na miejsce, pierwsze zastępy strażackie zastały ratowników medycznych udzielających pomocy osobie poszkodowanej. Strażacy pomogli zespołowi pogotowia ratunkowego w transporcie osoby poszkodowanej do miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

 1. 16-02-2024, Sucha Beskidzka, ul. Makowska – Pomoc w udrożnianiu ruchu na drodze DK-28 po awarii pojazdu.

 

 1. 16-02-2024, Grzechynia, po godzinie 12, dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że samochód osobowy wjechał w pień drzewa w miejscowości Grzechynia. Natychmiast po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Grzechyni. Po przybyciu na miejsce, pierwszy zastęp straży zastał samochód osobowy poza jezdnią, uderzył bokiem w pniak drzewa. Brak osób poszkodowanych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe. Akcja ratunkowa trwała 40 minut i wzięło w niej udział 2 zastępy, liczących łącznie 7 strażaków.

 

 

 1. 17-02-2024, Skawica – po godzinie 8, dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o kolizji dwóch samochodów osobowych w miejscowości Skawica. Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Skawicy. Po przybyciu na miejsce, pierwszy zastęp straży zastał samochody osobowe po zdarzeniu, droga całkowicie zablokowana. Osoby biorące udział w kolizji samodzielnie opuściły pojazdy, jedna osoba poszkodowana. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Akcja ratunkowa trwała około 3 godzin i wzięło w niej udział 2 zastępy, liczących łącznie 9 strażaków.

 

 1. 17-02-2024, Sidzina – po godzinie 9:30, dyżurny w Stanowisku Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przygnieceniu osoby przez ciągnik w lesie. Po otrzymaniu informacji, skierowano na miejsce siły i środki, w tym strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych z Sidziny. Aby dotrzeć do miejsca zdarzenia strażacy użyli pojazdu typu Quad z OSP Sidzina. Pomimo wysiłków podjętych na miejscu zdarzenia poszkodowanego nie udało się uratować. Akcja ratunkowa trwała około 5 godzin i wzięło w niej udział 3 zastępy, liczących łącznie 18 strażaków.

 

 

 1. 17-02-2024, Sidzina, pożar kontenera na śmieci.

 

 1. 17-02-2024 alarm fałszywy w dobrej wierze, Bystra Podhalańska, Teren miejscowości - Pomoc policji w poszukiwaniach osoby zaginionej.

 

 

 1. 18-02-2024 miejscowe zagrożenie, Toporzysko, droga powiatowa - plama na drodze.

 

 1. 18-02-2024, Kojszówka, Pożar sadzy w przewodzie dymowym.


Informacje: KPPSP w Suchej Beskidzkiej. 

 

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image