Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.07.2015, 12:39
POWIAT: Podsumowanie skutków wichury

8 lipca nad ranem przez powiat suski przeszły gwałtowne nawałnice. Strażacy podsumowali skutki środowej wichury.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej st. kpt. Łukasz Białończyk, straż pożarna odnotowała 78 interwencji związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Wiatr uszkodził 8 dachów na budynkach mieszkalnych i budynkach użyteczności publicznej, 1 dach na budynku gospodarczym oraz przewrócił drzewo na samochód, w którym znajdował się kierowca. Na szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy przy użyciu pilarki łańcuchowej usnęli drzewo i uwolnili kierowcę.

Straż pożarna wyjeżdżała najczęściej do złamanych gałęzi i powalonych drzew . Najwięcej zdarzeń odnotowano na terenie miasta i gminy Maków Podhalański - 29, miasta Sucha Beskidzka - 16 i gminy Stryszawa 10.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image