Dodano dnia 27.01.2023, 08:31
Powstało 36 punktów postojowych dla rowerzystów
Projekt Współpracy pn. "Rowerowe podróże od Podbabiogórza przez Wadovianę, Dolinę Karpia do Doliny Soły"- etap I zakończony.
Projekt Współpracy polegał na utworzeniu "Miejsc Przyjaznych Rowerzystom". Realizowany był pomiędzy czterema Stowarzyszeniami sąsiadującymi ze sobą terytorialnie LGD tj. Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze", Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Wadoviana", Stowarzyszeniem „Dolina Karpia”, Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania "Dolina Soły".

W ramach projektu–etapu I do użytku oddano 36 punktów, w tym 18 altan–LGD "Podbabiogórze", 6 altan-LGD "Wadoviana", 12 altan-Dolina Karpia, opracowano i wydano po 1000 szt. map w formacie B1 dla każdego obszaru działania z zaznaczonymi "Miejscami Przyjaznymi Rowerzystom" utworzonymi w ramach projektu oraz po 1000 szt. map w formacie A4 dla każdego obszaru działania z zaznaczonymi szlakami rowerowymi, ścieżkami przyrodniczymi, szlakami turystycznymi.

W ramach projektu – etapu II w trakcie budowy jest 5 punktów, w tym 2 altany i 3 pumptrucki - LGD "Dolina Soły" .
Koszt całkowity projektu wyniósł 2 mln 974 tys. 580,00 zł,

-Dziękuję wszystkim Stowarzyszeniom za udział w projekcie i bardzo dobrą współpracę. Niech miejsca postojowe dla rowerzystów dobrze służą mieszkańcom i turystom odwiedzającym nasze regiony - mówi Danuta Kawa Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Podbabiogórze".

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image