Dodano dnia 26.01.2023, 15:27
Praktyczne szkolenia rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem walizki profilaktycznej
We wtorek 24 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej w Stryszawie oraz Marcówce policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili dla rodziców i nauczycieli praktyczne szkolenie z wykorzystaniem narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
Dzięki takiemu narzędziu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza, a zapoznanie się z jej zawartością pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to, aby skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne. Podczas spotkania policjanci przekazali nauczycielom podstawowe informacje na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych oraz podstawowych rodzajach narkotyków lub dopalaczy. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa, jakie niosą za sobą zażywanie ww. środków, a także przedstawiono zawartość kuferka, wewnątrz którego znajdują się imitacje środków odurzających oraz przedmiotów pomocniczych.

Organizowane spotkania są jednymi z kolejnych realizowanych przez  policjantów z terenu powiatu suskiego w ramach działań przeciwko uzależnieniom. Posiadana walizka edukacyjna pozwala policjantom na jeszcze szerszą kampanię społeczną, uświadamiającą osoby dorosłe o niebezpieczeństwach dla życia i zdrowia ludzkiego, jakie niosą za sobą używanie nowych substancji psychoaktywnych.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image