Dodano dnia 12.04.2019, 15:28
Praktyczne szkolenie rodziców i nauczycieli z wykorzystaniem walizki profilaktycznej
3 kwietnia 2019r. zaraz po debacie ewaluacyjnej pn. „Bądź świadomy: Dopalacze – jak zapobiegać rozpowszechnianiu i spożywaniu dopalaczy” oraz 4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Osielcu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej przeprowadzili dla rodziców i nauczycieli praktyczne szkolenie z wykorzystaniem nowego narzędzia, jakim jest walizka profilaktyczna z imitacjami środków odurzających oraz przedmiotami pomocniczymi.
Dzięki takiemu narzędziu, edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów jest o wiele łatwiejsza, a zapoznanie się z jej zawartością pozwala uświadomić dorosłym jak wymyślne metody i sposoby znajduje dzisiejsza młodzież na to, aby skutecznie ukrywać przed swoimi najbliższymi narkotyki lub inne substancje psychoaktywne.

To nietypowe spotkanie miało zwrócić uwagę pedagogów na zagrożenia jakie czyhają na uczniów i jak groźne jest zażywanie substancji psychoaktywnych przez młode osoby. Policjanci przekazali nauczycielom podstawowe informacje na temat symptomów i objawów, które mogą świadczyć o zażywaniu środków psychoaktywnych oraz podstawowych rodzajach narkotyków oraz dopalaczy. Zwrócono uwagę na zagrożenia i niebezpieczeństwa jakie niosą za sobą zażywanie w/w środków oraz poinformowano o odpowiedzialności karnej za posiadanie, udzielanie, handel czy produkcję środków odurzających. Zebranych poinformowano o tym na co należy zwrócić szczególną uwagę oraz gdzie można szukać ewentualnej pomocy w przypadku nabrania podejrzeń, że dziecko może przyjmować tego typu substancje. Końcowym elementem spotkania, było omówienie zawartości kuferka. Walizka ta wykorzystywana jest przez suskich policjantów podczas kontaktów z nauczycielami, rodzicami i prawnymi opiekunami dzieci i młodzieży.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image