Dodano dnia 03.07.2021, 16:59
Prawie 35 000 zł dla mieszkańców Nowej Białej od PCK w Lachowicach
Zarząd Koła PCK w Lachowicach udał się do wsi Nowa Biała, aby osobiście przekazać pomoc finansową ze zbiórki pieniężnej, przeprowadzonej przed piętnastoma sklepami na terenie powiatu suskiego.
- W porozumieniu z panią SOŁTYS – Krystyną Węglarz, zdecydowaliśmy, że nasze wsparcie (które po przeliczeniu obcych walut na złotówki wyniosło: 34.881,14 zł.) otrzymają wielopokoleniowe rodziny, które najbardziej ucierpiały w pożarze. - informuje Grzegorz Krawczyk.

Rodziny te straciły dosłownie wszystko – domy mieszkalne, stodoły, obory, pomieszczenia na maszyny rolnicze, inwentarz żywy i zgromadzoną paszę dla zwierząt. W miejscu ich zabudowań jest teraz tylko pusty, nierówny plac z resztkami cegieł i kawałkami betonu. Wszystkie większe nadpalone elementy zostały już wywiezione.

Ruszyły już pierwsze prace. Wszyscy poszkodowani są bardzo zajęci, widać też dużą pomoc i wsparcie osób postronnych.
Obdarowane rodziny są bardzo wdzięczne wszystkim darczyńcom za przekazaną pomoc, która bardzo się im przyda.
Dzięki ofiarności wszystkich, którzy włączyli się do naszej zbiórki, poszkodowane rodziny już juto będą mogły zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze materiały budowlane, ponieważ najpierw muszą wybudować nowe budynki mieszkalne i gospodarcze, a później dopiero przyjdzie czas na ich wyposażenie. Potrzeby są ogromne.

Nadal można jeszcze wesprzeć poszkodowane rodziny z Nowej Białej.
Środki finansowe można wpłacać na nr konta MOO PCK w Krakowie 29 1160 2202 0000 0003 8830 6123 z dopiskiem „Pożar – Nowa Biała 2021″.
Smutne wydarzenie pokazało, iż ludzie potrafią się zjednoczyć, pomagać potrzebującym ofiarując dar serca i dzielić się z tymi, którzy doświadczyli traumatycznych przeżyć. Po raz kolejny okazało się, że jest wiele dobrych serc, które chcą pomóc.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image