Dodano dnia 10.01.2018, 08:38
Ruszył zwrot nadpłaconych zaliczek na solary

W związku   z  rozliczeniem  projektu   z  Narodowym Funduszem  Ochrony  Środowiska  i Szwajcarsko Polskim Programem Współpracy, Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej rozpoczęło  proces  rozliczania się  z  Uczestnikami  I etapu  projektu solarnego.

W  pierwszej kolejności  rozliczeni zostaną Uczestnicy   projektu  których instalacje  zostały wykonane  w latach  2012-2013. 

Proces  rozliczania planuje się przeprowadzić w okresie  8 styczeń  – 24 marca  2018 r.

Rozliczanie  uczestników  etapu II  (instalacje wykonane w 2016 r.) nastąpi   po rozliczeniu  uczestników  etapu  I  czyli  w   kwietniu   2018    z uwagi min. na konieczność  przeprowadzenia procedury   związanej z ubezpieczeniem  instalacji.

Warunkiem  koniecznym   do otrzymania   instalacji  na własność i otrzymania  ewentualnej nadpłaty   jest podpisanie  aneksu, który  będzie podpisywany w następującej  kolejności.

W terminach wskazanych  w harmonogramie  należy  zgłosić się do  Starostwa  Powiatowego ul. Kościelana  5b  Wydział  Środowiska   pok. 113  celem podpisania aneksu/protokołu  zdawczo-odbiorczego.


Starostwo prosi   o przestrzeganie   terminów  zawartych  w harmonogramie

Właściciele  podczas  podpisywania aneksu  winni okazać :

a) dowód osobisty
b) aktualny numer  rachunku  bankowego


Nadpłata  zostanie  przekazana  na wskazany rachunek bankowy w terminie  14 dni od daty podpisania aneksu/protokołu  przekazania.

W przypadku  braku rachunku  bankowego  wypłata nastąpi do 60 dni  w kasie  urzędu.

Na  2349 rodzin   które   miały  wykonane   instalacje   2331  otrzyma  nadpłaty ( wartość  nadpłaty zostanie wymieniona w podpisywanym aneksie, protokole), a 18 osób będzie musiało dokonać  dopłatę.

Łączna  kwota  którą starostwo wypłaci  Uczestnikom  projektu  (I etap)  to  około  1,2 mln zł.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image