Dodano dnia 03.06.2015, 14:05
Rząd szykuje kolejne zaostrzenia prawa o ruchu drogowym. Co czeka kierowców?

Jeszcze nie ochłonęliśmy po ostatnich zmianach w prawie o ruchu drogowym, a rząd szykuje już kolejne zaostrzenia. Tym razem politycy chcą zlikwidować margines 10 km/h dokonywanych przez fotoradary. Według planowanych zmian, mandat będzie groził nawet przy minimalnym przekroczeniu prędkości.

O sprawie alarmowała dwa dni temu „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta zwraca uwagę, że większość przekroczeń prędkości dotyczy właśnie przedziału 0-10 km/godz. (obecnie grozi za to mandat do 50 zł). Tylko kilka procent kierowców przekracza prędkość o 20-50 km/godz., a przekroczenie w zakresie 50-80 km/godz. nie stanowią nawet 1 proc. przypadków.

Wcześniej do opinii publicznej przedostała się informacja, że policjantom dano wytyczne, że ukaranych mandatami MA BYĆ 1,7 mln kierowców. Ostatecznie rząd z tego pomysłu się wycofał, po tym jak wywołało to falę negatywnych komentarzy. Skoro nie udało się sprawić, że do budżetu w ten sposób wpłynie więcej pieniędzy z mandatów, wymyślono nowy sposób na zarobek.

Czy zwiększy to bezpieczeństwo na drogach? Przekonamy się już niedługo, bo chcą zrealizować ten postulat podczas prac sejmowych nad projektem ustawy o zmianie ustawy "Prawo o ruchu drogowym". Projekt jest obecnie procedowany w powołanej do tego celu komisji nadzwyczajnej.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image