Dodano dnia 10.05.2018, 14:15
SGB i FABIOS nominowane do konkursu

Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Przedsiębiorstwo FABIOS zostały nominowane w konkursie Osobowość Ziem Górskich, zorganizowanego po raz kolejny przez Koalicje Marek Ziem Górskich. Głosy na przedstawicieli naszego powiatu oddawać można do 15 maja.

Koalicja Marek Ziem Górskich jest platformą zrzeszającą przedsiębiorców i samorządy z obszaru Żywiecczyzny i Podhala. Stanowi inicjatywę, której celem jest promowanie niezaprzeczalnych walorów turystycznych i ekonomicznych jednego z najczystszych ekologicznie regionu Polski. Kładąc nacisk na promowanie samego regionu, ma za zadanie jednocześnie podkreślać wyjątkowość i niepowtarzalność produktów z niego pochodzących.

Co roku KMZG organizuje konkurs Osobowość Ziem Górskich. Jest to plebiscyt wyróżniający osoby, organizacje i firmy, które poprzez swoją działalność przyczyniają się do rozwoju ziem górskich na obszarze Żywiecczyzny, Podhala i Beskidów. Od roku 2012 przyjmowane są także nominacje z terenu całego pogranicza polsko-słowackiego w ramach projektu „Polsko-słowacka inicjatywa promocji i rozwoju marek ziem górskich”, a od tego roku także nominacje z Czech w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Adresatami corocznych nagród są samorządowcy, dziennikarze, przedsiębiorcy, a także inne wybitne postaci życia publicznego.

W tym roku nominowani do konkursu zostało dwóch przedstawicieli naszego powiatu: Przedsiębiorstwo FABIOS z Białki oraz Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich.

SGB obecnie liczy 14 gmin z powiatu: suskiego, żywieckiego, wadowickiego i nowotarskiego. Jednym z wielu zadań podejmowanych przez SGB są działania na rzecz zachowania rodzimej kultury i folkloru oraz kultywowania wielowiekowych tradycji. Stowarzyszeniu zależy na pomnażaniu dziedzictwa kulturowego przodków, ochronie walorów przyrodniczych, rozwoju i promocji  ziem górskich.

Firma FABIOS S.A. powstała w 1973 r. Decyzja o budowie fabryki w Białce podjęta została pod koniec lat 60-tych XX wieku. Wybór lokalizacji na terenie ziemi suskiej nie był przypadkowy. Oparty został na podstawie prac studyjnych, a główną rolę odegrały tu względy klimatyczne, istniejąca infrastruktura oraz bliskość bazy surowcowej, gdyż Firma jest producentem osłonek białkowych i foli kolagenowych stosowanych do produkcji wyrobów wędliniarskich, w różnych typach, kalibrach i kolorach. Co miesiąc produkty spółki trafiają do krajów należących do Unii Europejskiej, ale też do krajów Europy Wschodniej, Azji, Ameryki i Australii.

7 maja 2018 r. rozpoczęło się głosowanie internetowe pod adresem: http://pgit.pl/koalicja/index.php/glosowanie , które potrwa do 15 maja do godz. 23:59.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image