Dodano dnia 24.10.2018, 07:22
Sławomir Hajos będzie posłem
Kolejny mieszkaniec Zawoi przeprowadzi się na Wiejską. Sławomir Hajos zastąpi posła PiS Jarosława Szlachetkę, który został burmistrzem Myślenic.
Po niedzielnych wyborach część parlamentarzystów przeniosła się do lokalnych samorządów. Ich miejsca zajmą kolejni kandydaci z list. Tak właśnie stało się w przypadku Sławomira Hajosa, który był kolejnym kandydatem na posła na liście swojego ugrupowania.

Sławomir Hajos od lat żywiołowo działa w polityce. W marcu 2016 roku jako przedstawiciel władz samorządowych wziął udział w marszu przeciw islamizacji powiatu suskiego. Przez ostatnie 4 lata był radnym powiatu suskiego. W niedzielnych wyborach uzyskując największą liczbę głosów 1392 ponownie dosłał się do rady powiatu suskiego. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją zrezygnuje z mandatu w suskiej radzie i zastąpi go lokalnie kolejna osoba na liście z PiS z jego okręgu.

W wywiadzie dla Wirtualnej Polski Sławomir Hajos potwierdził, że obejmie mandat poselski po Jarosławie Szlachetce. Hajos będzie posłem do końca kadencji obecnego parlamentu, czyli do wyborów w 2019 roku, kiedy odbędą się wybory. Być może rok pozwoli mu przekonać wyborców do siebie i po następnych wyborach nie będzie musiał czekać jako "rezerwowy" tylko bezpośrednio otrzyma mandat posła? Zobaczymy. 

Życzymy powodzenia w nowych obowiązkach i mamy nadzieję na owocną pracę dla dobra naszego regionu.

foto: Archiwum Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image