Z OSTATNIEJ CHWILI
Czarny dym w Watykanie. Kardynałowie nie wybrali papieża / Ewa Wrona multimedalistką mistrzostw Polski / Skrutinium, czyli jak wybiera się papieża podczas konklawe / To będzie zimna noc! / Kto wybierze papieża? Kardynałowie z pięciu kontynentów / 63 Małopolski Wyścig Górski z zaplanowana trasą / Samorząd lekarski proponuje utworzenie Rejestru Agresji w Ochronie Zdrowia / Najważniejsze fragmenty homilii kard. Re przed rozpoczęciem konklawe (wideo) / Na naszej stronie znajdziecie relacje z wydarzeń przed i w czasie konklawe oraz po wyborze nowego papieża / Uwaga! W czwartek ( 8 maja br. ) zmiany w organizacji ruchu na odcinku Zakopianki / AUDIO: Relacje dotyczące konklawe. Ściśle tajna Kaplica Sykstyńska / Dziś rozpoczyna się konklawe. Pierwszy dym ujrzymy wieczorem / Nakręć się na folklor – nakręć się na TKB! (zobacz program) / Zadbaj o swój samochód i wesprzyj aukcję charytatywną na rzecz Pauliny Cielęcarz / Zaproszenie na Perły Muzyki Rozrywkowej
Dodano dnia 03.04.2019, 07:39
Spotkanie małopolskiej Policji z dyrektorami parków narodowych
29 marca br. na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego odbyło się spotkanie małopolskiej Policji z dyrektorami parków narodowych położonych na terenie województwa małopolskiego.

Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentował: Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Godyń, obecny był także p.o. Zastępca Dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Piotr Kulesza. W spotkaniu uczestniczyli również Komendanci tych jednostek Policji garnizonu małopolskiego, na terenie których znajdują się parki narodowe oraz przedstawiciele: Agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Państwowej Straży Pożarnej, Wojska Polskiego, Lasów Państwowych oraz Straży Miejskiej. Podczas narady oceniono współpracę Policji z służbami parków narodowych w roku 2018 oraz przedstawiono założenia współdziałania w zakresie zwalczania przestępstw i wykroczeń, popełnianych ma terenie parków narodowych przeciwko ochronie przyrody oraz w zakresie zadań związanych z ochroną mienia. Omówiono szczegółowo główne zagrożenia jakie występują na terenach szczególnie chronionych.

Do najczęściej występujących zagrożeń w Parkach Narodowych w 2018 roku zaliczyć należy:          

  1. -turystyka i uprawianie sportów poza wyznaczonymi szlakami;
  2. -ruch pojazdów poza drogami publicznymi;
  3. -wprowadzanie psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną;
  4. -palenie ognisk i wyrobów tytoniowych;
  5. -biwakowanie  poza wyznaczonymi miejscami;
  6. -połów ryb i innych organizmów wodnych;
  7. -zbieranie dziko występujących roślin i grzybów;
  8. -zakłócanie ciszy.

Zwrócono uwagę na zakaz lotów bezzałogowych statków powietrznych (drony) na terenach parków narodowych.

W województwie małopolskim znajduje się 6 parków narodowych (Tatrzański Park Narodowy, Ojcowski Park Narodowy, Gorczański Park Narodowy, Babiogórski Park Narodowy, Pieniński Park Narodowy, Magurski Park Narodowy) łącznie zajmują one 56 tys. ha. Parki narodowe ze względu walory przyrodnicze należą do bardzo atrakcyjnych terenów turystycznych, które przyciągają dużą liczbę turystów przez cały rok.


źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image