Dodano dnia 10.05.2019, 15:04
Suscy policjanci wsparli tyskich funkcjonariuszy w charytatywnej wyprawie dla małego Jasia

Dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tychach – Michał i Piotr -  27  kwietnia 2019r. wyruszyli na wyprawę Głównym Szlakiem Beskidów. Przedsięwzięcie pod nazwą „Wyprawa dla Jasia” ma charakter charytatywny, aby wspomóc 6-letniego  syna jednego z tyskich policjantów.

Funkcjonariusze Michał i Piotr podjęli wyzwanie wykorzystując swój urlop wypoczynkowy, aby przemierzyć góry w szczytnym celu.

Trasa wyprawy mierzącej około 500 km prowadzi od miejscowości Wołosate do Ustronia i przechodzi  również przez powiat suski: Wysoka – Okręglica – Hala Krupowa - Markowe Szczawiny – Hala Miziowa.

W środę 8 maja dotarli do Hali Krupowej, gdzie zatrzymali się na nocleg. Uczestników wyprawy wsparli także dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej: st.sierż. Paweł Burdyl i sierż. Damian Marek, którzy są również ratownikami Sekcji Beskidzkiej GOPR.

W czwartek 9 maja wyjechali oni sprzętem ratowniczym na Halę Krupową, skąd rozpoczynął się  następny odcinek wyprawy.  Udzielili wsparcia tyskim policjantom zabierając  im ciężkie bagaże, które następnie przewieźli na Markowe Szczawiny.

Michał i Piotr pokonywali ten odcinek trasy – prowadzący przez Groń Babiej Góry - w bardzo trudnych warunkach: przy silnym wietrze i we mgle, ale za to po dotarciu na Markowe Szczawiny czekał na nich „wikt i opierunek” – pranie, jedzenie i spanie, które zapewnili gościom suscy policjanci.

W piątek rano, po śniadaniu, dzielni inicjatorzy tej górskiej wyprawy, ruszyli w trasę kierując się na Pilsko.


Pamiętajmy cały czas o najważniejszej w tej wyprawie osobie - Jasiu!
U Jasia stwierdzono rdzeniowy zanik mięśni (SMA typ III). Choroba uniemożliwia Jasiowi samodzielne poruszanie się, dlatego 6-latek wymaga ciągłej rehabilitacji oraz kosztownego leczenia. Chłopiec jest podopiecznym fundacji "Gwiazda Nadziei", gdzie zostanie przekazana zebrana kwota na jego leczenie i rehabilitację.
Pomóc Jasiowi może każdy, wpłacając dowolną kwotę pieniążków na konto:
27 1020 2313 0000 3002 0131 4046
z dopiskiem: „Wyprawa dla Jasia” dla ZT NSZZP KMP Tychy

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie