Dodano dnia 02.10.2019, 11:54
Suski Policjant – Alpinista
St. sierż. Paweł Burdyl z Komisariatu Policji w Jordanowie (KPP w Suchej Beskidzkiej) od dziecka spędza wolny czas w górach. Nie tak dawno zdobył kilka najtrudniejszych i najpiękniejszych szczytów Kaukazu.

Na przełomie sierpnia i września (28.08.2019 r. – 18.09.2019 r.) wraz z swoim kolegą zmierzyli się z górą, która jest dobrze znana wśród alpinistów jako jedna z najpiękniejszych ale też najtrudniejszych  szczytów Kaukazu. Południowa Uszba o wysokości ( 4710 m n.p.m) została przez st. sierż. Pawła Burdyla szczęśliwie zdobyta, a wyjście na nią poprzedziło zdobycie wyższego wierzchołka o nazwie Tenduldi ( 4858 m n.p.m) drogą Gabriela Khergiani. Wejście jak i zejście na wyższy szczyt zajęło im 6 dni. Zdobycie Uszby nie było łatwe jak i też się mówi o tej górze. Dlatego też wejście na jej wierzchołek oraz bezpieczny powrót do obozowiska trwał aż 7 dni. Wyprawa nie obyła się też bez niespodzianek - spadające kamienie  zniszczyły namiot służący do odpoczynku. Fakt ten nie przeszkodził w bezpiecznym kontynuowaniu wyprawy.

Policjantowi gratulujemy nie tylko faktu zmierzenia się z górami i zdobycie szczytów, ale też nabycia dodatkowego doświadczenia, które na pewno się przyda w czasie służby. Mundurowy na co dzień dba o bezpieczeństwo i porządek nie tylko jako policjant.  W wolnym czasie służy dodatkowo pomocą w Grupie Beskidzkiej GOPR.  Interwencje związane z codzienną służbą jak i też interwencje związane z zagrożeniem życia i zdrowia ludzi w górach są dla niego codziennością.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image