Dodano dnia 11.09.2018, 08:19
Suski policyjny duet w drużynie wicemistrzów Polski

W piątek 7 września zakończyły się w Sułkowicach XVIII Kynologiczne Mistrzostwa Policji. W finale zawodów zmierzyły się wyłonione z każdego województwa i Komendy Stołecznej Policji reprezentacje przewodników psów patrolowo-tropiących. Zawody patronatem objął Komendant Główny Policji.

Mistrzostwa odbywały się w dniach 4 – 7 września br. na terenie Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, podlegającego pod Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. W finale wzięło udział 17 drużyn, które reprezentowały poszczególne garnizony. Poza konkursem, na zasadzie honorowego uczestnictwa, udział wzięła reprezentacja Straży Granicznej.

Podczas czterech dni mistrzostw przewodnicy wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami rywalizowali w takich konkurencjach jak: sprawdzian ogólnego posłuszeństwa psa, pokonywanie przeszkód, tropienie śladów węchowych w terenie, przeszukiwanie wyznaczonego obszaru i sprawdzian z elementów obrończych, czyli pościg bez kagańca. Ponadto przewodnicy rozwiązywali test wiedzy oraz musieli wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużynowo pierwsze miejsce zdobyła reprezentacja KWP w Poznaniu w składzie: asp. sztab. Marek Sot – kierownik drużyny oraz przewodnicy asp. Krzysztof Berek z psem Master i sierż. sztab. Patrycja Wojtas z psem Kostur (868 punktów). Drugie miejsce zajęła drużyna KWP w Krakowie w składzie: kierownik asp. sztab. Paweł Bień oraz asp. sztab. Bartłomiej Łękawa z psem Harnaś i asp. sztab. Wiesław Zagórski z psem Icon (844 punkty). Trzecie lokatę zdobył zespół KWP w Bydgoszczy w składzie: kierownik podkom. Dawid Ludkowski oraz asp. sztab. Marian Auguściński z psem Iskra i sierż. sztab. Tomasz Kozielecki z psem Edyl (839 punktów).

 

W uroczystości zakończenia mistrzostw wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb oraz władze lokalne. Nagrody zwycięzcom wręczali pełniący obowiązki dyrektora Biura Prewencji KGP mł. insp. Robert Kumor razem z komendant CSP w Legionowie insp. Anną Rosół.

źródło: KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image