Dodano dnia 08.11.2018, 07:59
Szczepienie lisów przeciw wściekliźnie
Na terenie całego województwa małopolskiego od 9 do 19 listopada, zostanie przeprowadzone ochronne szczepienie lisów wolno żyjących przeciw wściekliźnie. Ważne, aby w tym czasie nie wypuszczać wolno psów i kotów domowych, a w czasie spacerów prowadzić psy na smyczy.
Akcja  wykonywana będzie poprzez zrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt walca i intensywny zapach rybny.

W   czasie szczepienia i 14 dni po nim, zaleca się aby nie wypuszczać zwierząt domowych (psów i kotów) bez opieki. W przypadku znalezienia przynęt, pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, podnosić, ani też rozłamywać ich. Kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, ponieważ takie zwierzę trzeba obserwować.

Szczegółowych informacji na temat szczepienia lisów udziela Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wadowicach, tel. (33) 823 34 22.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image