Dodano dnia 12.08.2020, 05:59
Trwa konkurs "Cudowna Moc Bukietów"
Instytut Dziedzictwa ogłasza XII edycję konkursu „Cudowna moc bukietów”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, zabawa odbędzie się w formie internetowej. W akcji mogą wziąć udział wszyscy, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15 sierpnia o godzinie 15:30.
We wszystkich kategoriach konkursowych bukiety mają zawierać wyłącznie rośliny pochodzące z naszych lasów, łąk i ogrodów ze szczególnym uwzględnieniem ziół (np. mięta, ruta, dziewanna, lebiodka, krwawnik, hyzop, czarnuszka, cząber, rozmaryn i in.) oraz kwiatów polnych i ogrodowych, a także gałązki np. jarzębiny, leszczyny, mirtu. Nie określa się wielkości bukietów. Wszelkie ozdoby, wiązania, czy dodatki muszą mieć charakter ekologiczny (dopuszczalne są wstążki z materiałów naturalnych).

Chętni do udziału w konkursie zgłaszają się i przesyłają swoje bukiety uwiecznione na zdjęciach i filmach (filmy dla chętnych), przesyłanych na mail info@instytutdziedzictwa lub za pośrednictwem fanpage’a Cudowna Moc Bukietów na Facebooku. Bukiet musi być pokazany na minimum 2 zdjęciach: od góry i z boku.

Do zgłoszenia należy załączyć potwierdzenie zgłoszenia bukietu, zawierające dane osobowe oraz kontaktowe uczestnika. Zdjęcia bukietów należy wysyłać na własny koszt. Dodatkowo punktowane będzie zamieszczenie spisu ziół zawartych w bukiecie.
„Tradycyjny Bukiet Zielny” – głównym kryterium oceny jest skład i ilość wykorzystanych ziół i kwiatów. Unikamy roślin trujących. Bukiet ma być tak ułożony, by móc trzymać go w ręce lub - jeśli jest bardzo duży - w obu rękach. Inną pożądaną formą jest naręcze. Zgodnie z małopolską tradycją Tradycyjny Bukiet Zielny zawiera nabite na patyk jabłko.

„Mały Bukiet” - konkurs dla dzieci do 13 roku życia. Kryterium oceny to staranność wykonania oraz dobór ziół i kwiatów. Bukiet musi być wykonany przez dziecko samodzielnie, a dorośli mogą jedynie być doradcami dziecka.

Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora pod tym linkiem.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image