Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.02.2024, 09:45
Trwa nabór do programu „Razem bezpieczniej”.
Do 1 marca 2024 roku można składać wnioski o dofinansowanie z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Program skierowany jest do samorządów oraz organizacji pozarządowych. Środki zyskać mogą projekty, których celem jest podnoszenie bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach.

- Budowa, modernizacja lub doposażenie przejść dla pieszych oraz zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych. To tylko wybrane działania, które mogą zostać dofinansowane w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Zapraszam do aplikowania – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Projekty należy składać do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Basztowa 22, Kraków).


Cele programu

W IV edycji Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 12 mln złotych w skali całego kraju. Na każdy projekt przewidziana jest kwota 100 tys. złotych.


Dofinansowanie mogą uzyskać zadania, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Drugim celem wpisanym w program jest podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym.


Priorytetowo potraktowane zostaną działania związane z budową, modernizacją lub doposażeniem przejść dla pieszych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych z uwzględnieniem budowy lub modernizacji systemów monitoringu miejskiego. Wsparcie uzyskać mogą także działania w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży związane z edukacją dla bezpieczeństwa w zakresie cyberprzestrzeni, ruchu drogowego oraz szkodliwości substancji psychoaktywnych.Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki Kraków

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image