Z OSTATNIEJ CHWILI
MKS Babia Góra z Pucharem Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka / Spowodowała kolizję i odjechała z miejsca zdarzenia ! / Sidzina - Wypadek z udziałem motocyklisty / Kolizja samochodowa w Makowie Podhalańskim / Tymczasowy areszt dla 35-latka, który zaatakował znajomego siekierą ! / Wernisaż 19. Wystawy Środowiskowej w Galerii Sztuki Zamek. (wideo) / Jachówka: Apel Pamięci - Wyruszył VI Rajd im. ppor. Jana Sałapatka i ppor. Mieczysława Zaręby (foto/wideo) / Ruszyła Jubileuszowa Pielgrzymka Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych gminy Budzów. (foto/wideo).
Dodano dnia 13.02.2024, 09:45
Trwa nabór do programu „Razem bezpieczniej”.
Do 1 marca 2024 roku można składać wnioski o dofinansowanie z Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Program skierowany jest do samorządów oraz organizacji pozarządowych. Środki zyskać mogą projekty, których celem jest podnoszenie bezpieczeństwa w lokalnych społecznościach.

- Budowa, modernizacja lub doposażenie przejść dla pieszych oraz zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych. To tylko wybrane działania, które mogą zostać dofinansowane w ramach Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024”. Zapraszam do aplikowania – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

Projekty należy składać do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (ul. Basztowa 22, Kraków).


Cele programu

W IV edycji Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2022-2024” została zabezpieczona rezerwa celowa w wysokości 12 mln złotych w skali całego kraju. Na każdy projekt przewidziana jest kwota 100 tys. złotych.


Dofinansowanie mogą uzyskać zadania, których celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa. Drugim celem wpisanym w program jest podnoszenie świadomości na temat społecznych zagrożeń bezpieczeństwa w wymiarze lokalnym.


Priorytetowo potraktowane zostaną działania związane z budową, modernizacją lub doposażeniem przejść dla pieszych oraz zapewnieniem bezpieczeństwa w miejscach szczególnie niebezpiecznych z uwzględnieniem budowy lub modernizacji systemów monitoringu miejskiego. Wsparcie uzyskać mogą także działania w obszarze bezpieczeństwa dzieci i młodzieży związane z edukacją dla bezpieczeństwa w zakresie cyberprzestrzeni, ruchu drogowego oraz szkodliwości substancji psychoaktywnych.



Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki Kraków

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image