Dodano dnia 13.05.2019, 13:30
Uczeń suskiego gimnazjum wygrał Finał Międzynarodowego Konkursu „Leonardo 2019”

Już po raz dwudziesty trzeci młodzież gimnazjalna z 14 gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich i 11 gmin słowackich zrzeszonych w Združeniu Babia Hora spotkała się podczas finału Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2019”. Gospodarzem tegorocznej edycji, która odbyła się w 10 maja 2019 r. była Słowacka Gmina Rabcice.

Konkurs organizowany jest corocznie przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Združenie Babia Hora i adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej z gmin zrzeszonych w SGB.

W pierwszym etapie konkursu każda szkoła przeprowadzała eliminacje. W gimnazjum w Suchej Beskidzkiej swoich sił spróbowało 20 uczniów, 7 z nich przeszło do etapu gminnego, który odbył się 25 kwietnia br. Do finału głównego zakwalifikowały się cztery osoby z suskiej szkoły:  Patryk Rusin, Kinga Białończyk, Patryk Kościelniak, Łukasz Spyrka.

W finałowych zmaganiach w dniu 10 maja br. w Rabcicach na Słowacji rywalizowało 57 uczniów z całego regionu SGB oraz Združenia Babia Hora w dwóch etapach (pisemnym i ustnym).  

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został uczeń suskiego gimnazjum Patryk Rusin. Warto wspomnieć, że również jest to zwycięzca konkursu z ubiegłego roku, który odbywał się w suskim zamku. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Nowak z Budzowa, a trzecie Justyna Szafraniec z Makowa Podhalańskiego.

Laureaci ( miejsca od I do III) mogą ubiegać się o przyznanie punktów na świadectwie ukończenia gimnazjum zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami prawa oświatowego, dzięki czemu młodzież zwiększy swoją szansę na dostanie się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Dodatkowo  finaliści wezmą udział w trzydniowej wycieczce po Słowacji. Do tej pory, w ramach konkursu Leonardo dzieci zwiedziły m. in. Wiedeń, Budapeszt, Lwów, Bratysławę, Bieszczady,  Kraków, Zamość czy Łańcut.

źródło: UM Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image
Na tej stronie