Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 21.04.2023, 17:09
Uczniowie z Sidziny wygrali Powiatowy Finał Konkursu BRD
20 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Krzeszowie, odbyły się eliminacje na szczeblu powiatowym do turnieju "BRD" tj. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, którzy wcześniej rywalizowali w turniejach na etapie gminnym. Turniej składał się części teoretycznej oraz praktycznej. Nie zabrakło również zadania związanego z udzielaniem pierwszej pomocy.
W czwartek tj.20 kwietnia br. do Szkoły Podstawowej w Krzeszowie zjechały drużyny szkół podstawowych z terenu powiatu suskiego, które to rywalizowały wcześniej na etapach gminnych, w związku z powiatowym turniejem Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej składał się z trzech części: pierwsza to część teoretyczna, gdzie uczniowie odpowiadali na pytania testowe przygotowane przez funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej. Kolejnym etapem było udzielanie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Ta część była oceniana przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej. Ostatnia część praktyczna pozwalała na sprawdzenie umiejętności kierowania rowerem na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, który należało przejechać rowerem w sposób bezbłędny. Każde podparcie nogą lub dotknięcie przeszkody skutkowało naliczonymi punktami karnymi. Suscy mundurowi w ten sposób promowali wśród dzieci szkolnej naukę przepisów ruchu drogowego, bezpieczne poruszanie rowerem na drodze oraz prawidłowe zachowania się w przypadku konieczności udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzenia komunikacyjnych.

Końcowa klasyfikacja drużyn szkół podstawowych w grupie młodszej:
I.    SP w Tarnawie Dolnej w składzie: Julia Stanek, Maja Leni, Kajetan Kot, Kacper Maciążka,
II.     SP w Krzeszowie w składzie : Nikola Wajdzik, Wiktoria Panek, Filip Lenik, Szymon Łasak,
III.     SP w Sidzinie w składzie: Marta Pasternak, Kornelia Trzop, Emil Drobny, Michał Trzop.

Najlepszy indywidulany wynik w grupie młodszej uzyskał: 
Jakub Sikora ze Szkoły Podstawowej w Juszczynie im św. Jadwigi Królowej Polski.

Końcowa klasyfikacja drużyn szkół podstawowych w grupie starszej:
I.    SP w Sidzinie w składzie: Mikołaj Kudzia, Igor Migas, Aleksander Trzop,
II.    SP w Tarnawie Dolnej w składzie: Mateusz Pływacz, Mateusz Dzius, Oskar Łasak,
III.    SP w Kukowie w składzie: Krzysztof Barzycki, Tomasz Bargiel, Jakub Płonka.

Najlepszy indywidulany wynik w grupie starszej uzyskał: Mikołaj Kudzia ze Szkoły Podstawowej w Sidzinie.

Podczas ogłoszenia wyników, wręczania pucharów i nagród rzeczowych oprócz I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej podinsp. Marcina Kaczmarka był obecny Wicestarosta Zbigniew Hutniczak oraz burmistrzowie i wójtowie ze wszystkich gmin powiatu suskiego, którzy to osobiście mieli możliwość pogratulować uczestnikom udziału w turnieju, a także okazję, by wręczyć pamiątkowe nagrody.
 
Do etapu wojewódzkiego w grupie I i II  zakwalifikowała się: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarnawie Dolnej oraz Szkoła Podstawowa im. Dzieci Zamojszczyzny w Sidzinie, które będą reprezentować powiat suski na szczeblu wojewódzkim w dniach 9 i 10 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image