Dodano dnia 10.06.2021, 08:18
Ultramaraton Babia Góra
Już 12 czerwca 2021 r. Ultramaraton Babia Góra po raz kolejny zgromadzi miłośników biegów górskich, którzy zmierzą się z jednymi z najtrudniejszych tras biegowych w Polsce.
Dla uczestników przygotowano 4 warianty, różniące się długością trasy, przewyższeniem oraz ilością zameldowań się na szczycie Babiej Góry.
Najwytrwalsi uczestnicy biegu zdobywać będą szczyt Królowej Beskidów 6-krotnie, pokonując 100 kilometrów trasy oraz ok. 7500m przewyższenia.
Równie atrakcyjny choć nieco krótszy wariant zakłada zdobycie szczytu trzykrotnie. Uczestnicy pokonają dystans ok 60 km oraz ok. 4200 metrów przewyższenia.
Uczestnicy zdobywający szczyt Diablaka dwukrotnie, pokonają trasę ok 20 kilometrów, oraz przewyższenie porównywalne z bezwzględną wyskością Babiej Góry.
Najkrótszy dystans zakłada pojedyńcze zdobycie szczytu, trasą o długości ok 10 km i przewyższeniu 900 metrów.
 
Limit czasu na pokonanie trasy Ultramaratonu 6xBabia Góra pozostaje niezmienny, czyli 17 godzin!

Ultramaraton 6xBabia Góra to jeden z najtrudniejszych i najbardziej wymagających górskich ultramaratonów w Polsce, w którym zawodnicy wbiegają na szczyt Babiej Góry za każdym razem innym szlakiem. Przebiegnięcie tego dystansu w limicie czasu jest wyzwaniem dla najlepszych i najbardziej doświadczonych zawodników. 6xBabia Góra nie jest rywalizacją z innymi zawodnikami, to nadal rywalizacja z limitem czasu! Trzeba biec, bo inaczej czas nas prześcignie! Startując w Ultramaratonie 6xBabia Góra rywalizację można zakończyć na dystansie 5xBabia Góra lub 4xBabia Góra.
 
Trasy tych biegów przebiegać będą między innymi przez Nadleśnictwo Sucha po drogach i ścieżkach leśnych w leśnictwach:
- Czarna Hala w oddz. 466 i 479
- Mosorne w oddz. 397, 398, 399, 401, 404, 405, 406, 407, 409, 410, 411, 412, 413, 414.

 
Organizatorem imprezy jest "KOZICA" Fundacja Biegów Górskich
Więcej szczegółów znajduje się na stronie organizatora: www.ultrababia.pl oraz Fanpage’u Ultramaratonu Babia Góra: https://www.facebook.com/UltramaratonBabiaGora/
 
-Wszystkich gości odwiedzających w tym dniu nasze lasy, a niezainteresowanych imprezą prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Natomiast uczestnikom życzymy świetnych czasów na mecie oraz wiele radości w czasie trwania zawodów - piszą leśnicy z Nadleśnictwa Sucha.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image