Dodano dnia 16.11.2022, 09:15
Utrudnienia na trzech szlakach turystycznych
Informacja o aktualnych utrudnieniach na szlakach turystycznych w Nadleśnictwie Sucha.
Nadleśnictwo Sucha informuje o utrudnieniach na  żółtym  szlaku turystycznym prowadzącym z Hali Barankowej w Zawoi w kierunku  Hali Kamińskiego w leśnictwie Czarna Hala. Prace prowadzone są w oddziale numer 460 oraz 461 na odcinku około 1000 metrów.

Przyczyną utrudnień  są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Przypominamy, że teren prowadzenia tych prac jest objęty zakazem wstępu z uwagi na bezpieczeństwo od 16.11.2022 do 15.12.2022r. (Prace z zakresu pozyskania nie będą prowadzone w soboty oraz niedziele)

Kolejne utrudnienia wystąpią na zielonym  szlaku turystycznym prowadzącym z Huciska w kierunku Koszarawy Cicha w leśnictwie Lachowice. Prace prowadzone są w oddziale numer 293.
Przyczyną utrudnień  są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Szlak zielony nie jest zamknięty dla ruchu pieszego, jednak należy spodziewać się licznych utrudnień oraz zachować szczególną ostrożność. W pobliżu zielonego szlaku nie należy schodzić ze szlaku w głąb lasu z uwagi na prowadzone w lesie prace. Planowane utrudnienia będą trwać od 16.11.2022 do 02.12.2022r. (Prace z zakresu pozyskania nie będą prowadzone w soboty oraz niedziele)Trzeci szlak turystyczny na którym wystąpią utrudnienia prowadzi z Lachowic w kierunku Schroniska Chatka na Adamach w leśnictwie Lachowice. Prace prowadzone są w oddziale numer 265 oraz 273.
Przyczyną utrudnień  są prowadzone w rejonie szlaku ścinka i zrywka drewna. Szlak zielony nie jest zamknięty dla ruchu pieszego, jednak należy spodziewać się licznych utrudnień oraz zachować szczególną ostrożność. W pobliżu zielonego szlaku nie należy schodzić ze szlaku w głąb lasu z uwagi na prowadzone w lesie prace. Planowane utrudnienia będą trwać od 16.11.2022 do 02.12.2022r. (Prace z zakresu pozyskania nie będą prowadzone w soboty oraz niedziele)


Wszystkich planujących wypoczynek na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa,  poprzez poruszanie się po terenach leśnych poza wyznaczonymi szlakami turystycznymi i drogami, prosi się o nawiązanie kontaktu z właściwym leśniczym, w celu sprawdzenia, czy w danym rejonie będzie to możliwe, ze względu na ewentualne ograniczenia.
Leśnicy proszą o szczególną uwagę i ostrożność oraz respektowanie zastosowanych ograniczeń.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image