Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.02.2024, 08:17
Uwaga na fałszywą informację o konieczności uzupełnienia danych dot. świadczenia 800+.
Na maile klientów ZUS trafiają wiadomości o konieczności uzupełnienia i/lub poprawienia danych dot. świadczenia 800+, ponieważ bez tego nie zostanie podniesiona kwota świadczenia z 500 na 800 zł. W mailu podany jest link, w którego należy wejść aby poprawić dane. Tych wiadomości nie wysyła ZUS i są one fałszywe.

Od stycznia 2024 r. świadczenie wychowawcze jest wypłacane w nowej wysokości 800 zł. ZUS sam podnosi wysokość świadczenia – dzieje się to automatycznie, bez dodatkowego wniosku. Klienci nie są w tym zakresie proszeni o podjęcie jakichkolwiek działań.

Jeśli konieczne jest przeprowadzenie postępowania wyjaśniającego w sprawie 800+, to ZUS wysyła maile i sms jedynie z informacją o zamieszczeniu na portalu PUE ZUS wezwania. W tych wiadomościach nie ma żadnych linków, w które należy kliknąć.

W sytuacji konieczności zmiany danych we wniosku o świadczenie 800+ np. zmiany rachunku bankowego, należy złożyć nowy wniosek. Można to zrobić wyłącznie elektronicznie, za pośrednictwem:

  • portalu PUE ZUS

  • aplikacji mobilnej mZUS

  • portalu Emp@tia

  • bankowości elektronicznej.

Źródło: ZUS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image