Dodano dnia 07.01.2017, 19:37
W nocy wystąpi silny i niebezpieczny mróz 3 stopnia!

Ostrzegamy przed kolejną nocą, podczas której wystąpi bardzo silny mróz. Temperatura spadnie od – 24 do -30 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet -35 stopni C. Zadbajmy o osoby, które mieszkają samotnie, są starsze i upewnijmy się, że nie grozi im niebezpieczeństwo spowodowane wychłodzeniem organizmu. Sami też jeśli nie musimy, nie wychodźmy z domu.

Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla Małopolski przed mrozem 3 stopnia, czyli tak zwany alert czerwony. Oznacza to, że mróz zagraża życiu! W nocy z 7 na 8 stycznia temperatura spadnie do od – 24 do -30 stopni Celsjusza, a lokalnie nawet -35 stopni C. Wiatr przy tym będzie słaby – około 5km/h.

Alert trzeciego stopnia wiąże się z wystąpieniem "niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

Pamiętajmy również o zwierzętach! Jeśli mamy psa, który przebywa w budzie przy domu, weźmy go w miarę możliwości do budynku lub zapewnijmy mu ocieplenie budy, ponieważ tak silny mróz jest ogromnym zagrożeniem również dla nich!
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image