Dodano dnia 16.09.2020, 16:43
W Pewelce znaleziono niewybuch
Wczoraj, dyżurny suskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o znalezionym niewybuchu w Pewelce. Znalezisko o długości około 30 cm, ujawniono na terenie prywatnej działki, gdzie wcześniej wykonywano prace ziemne. 

Na miejsce został skierowany policyjny pirotechnik, który stwierdził, że jest to pocisk moździerzowy pochodzący z okresu II wojny światowej o długości 32 centymetrów i średnicy 8 cm. O znalezisku powiadomiono patrol saperski z 16 Batalionu Powietrzno – Desantowego w Krakowie. Pocisk, znajdował się w bezpiecznej odległości od zabudowań, w związku z tym nie było zagrożenia narażenia utraty zdrowia i życia mieszkańców. Dzisiaj niewybuch został przewieziony na poligon, gdzie zostanie zneutralizowany.  

Policja przypomina!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich samodzielne przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image