Dodano dnia 04.05.2021, 09:52
W piątek rozpocznie się szczepienie lisów przeciwko wściekliźnie
W dniach od 7 do 14 maja 2021 r. na obszarze województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Akcja będzie kontynuacją szczepienia z lat ubiegłych i wykonana zostanie poprzez zrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie. Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie mają kształt walca i intensywny zapach rybny.


W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

  • -nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu,
  • -nie dotykać, nie podnosić, a tym bardziej nie rozmazywać przynęty, gdyż znajdująca się wewnątrz szczepionka jest w stanie płynnym i może dostać się do organizmu poprzez skaleczenia na rękach, spojówkę oka oraz błonę śluzową jamy ustnej i nosa. W razie kontaktu ze szczepionką natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej,
  • -kontakt zwierząt domowych ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii w celu poddania zwierzęcia obserwacji.


W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień, Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Krakowie apeluje do wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do obowiązujących w tym zakresie przepisów i zaleceń. 


Wszelkich informacji dotyczących niniejszej akcji udziela:

  • -Wojewódzki Inspektorat Weterynarii, tel. (12) 293 10 00,
  • -Powiatowy Lekarz Weterynarii w Wadowicach, email: wadowice.piw@wetgiw.gov.pl, tel. (33) 823 34 22.

źródło: UM Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image