Dodano dnia 11.01.2019, 10:04
W suskiej komendzie dostępny jest defibrylator AED
Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej otrzymała nowy defibrylator, który dostępny będzie całodobowo u suskich dyżurnych.

Urządzenie ratujące życie przekazała Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo zarówno mieszkańców Suchej Beskidzkiej, jak i osób odwiedzających komendę.

Defibrylator AED to urządzenie  medyczne, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod defibracyjnych, dostarcza do niego określoną energię elektryczną.
Sprzęt składa się z jednostki centralnej zasilanej baterią oraz z kompletu elektrod z kablami. Urządzenie jest pomocne i proste w obsłudze, po przyklejeniu do klatki piersiowej dwóch elektrod, defibrylator sam wydaje instrukcje postępowania. Otrzymany sprzęt pozwoli podjąć skuteczną akcję reanimacyjną przez każdego z nas, jeszcze przed przybyciem zespołu ratownictwa medycznego.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image