Dodano dnia 12.06.2018, 13:05
WAKACYJNE NOWOŚCI NA LINII ŻYWIEC – SUCHA BESKIDZKA
10 czerwca nastąpiła korekta kolejowego rozkładu jazdy, która przyniosła kilka bardzo ciekawych zmian na linii Żywiec – Sucha Beskidzka.

Amatorzy jednodniowych wycieczek czy weekendowego odpoczynku na Podhalu z pewnością ucieszą się z kursowania przyspieszonego pociągu Kolei Śląskich „ORNAK” relacji Katowice – Zakopane, który w każdą sobotę i niedzielę (oraz 15 sierpnia) z Żywca odjeżdżał będzie o godzinie 7:56, by pod Tatrami zameldować się o godzinie 11:03. W podróż powrotną pociąg odjedzie z Zakopanego o godz. 16:34, by po trzech godzinach dojechać do Żywca. Pociąg zatrzymuje się między innymi w Jeleśni, Hucisku i Lachowicach Centrum, co stwarza doskonałe możliwości dla miłośników górskich wycieczek do odkrywania Pasma Pewelskiego, Laskowskiego i Jałowieckiego oraz najważniejszych szczytów grupy Babiej Góry i Pilska a także wędrówek Szlakami Papieskimi. Bilety na pociąg są dostępne w kasie KŚ oraz u obsługi pociągu (w przypadku braku kasy) oraz na stronie www.kolejeslaskie.com .

Tych, którzy do Zakopanego chcą się wybrać w tygodniu lub na dłuższy czas zapewne ucieszy możliwość codziennego dojazdu pociągiem TLK „HALNY”, który od 23 czerwca będzie kursował codziennie na trasie Bydgoszcz Główna – Zakopane. To doskonała okazja do bezpośrednich podróży z Żywca oraz Jeleśni zarówno do Zakopanego, jak i Opola, Wrocławia, Poznania, Gniezna czy Bydgoszczy. Mieszkańcom Polski Zachodniej i Dolnego Śląska daje możliwość wyjazdu w rejon Beskidu Żywieckiego i Makowskiego, Beskidu Małego oraz Gorców. W kierunku Podhala pociąg z Żywca odjeżdżał będzie codziennie o godzinie 14:57 natomiast w kierunku Polski Zachodniej o godzinie 14:40. Bilety na pociąg są dostępne u obsługi pociągu lub na
www.intercity.pl , gdzie kupione z odpowiednim wyprzedzeniem objęte są nawet 30% rabatem.Oprócz wyżej wymienionych pociągów 17 czerwca z Jeleśni (odj. 16:46) i Żywca (odj. 17:05) do stolicy Polski odjedzie pociąg IC „OSCYPEK”. W przeciwną stronę tj. Warszawa Wschodnia – Zakopane, pociąg pojedzie w dniu 16 czerwca. Na dłużej pociąg zagości na Żywiecczyźnie od jesiennej korekty rozkładu jazdy.Wszystkie w/w pociągi przystosowane są do przewozu rowerów, sprzętu sportowego czy osób o ograniczonych możliwościach poruszania się (po uprzednim zgłoszeniu przewoźnikom kolejowym). Zachęcamy do korzystania z tych połączeń. Pozwolą one Państwu korzystać z uroków wakacyjnych podróży bez niepotrzebnego stresu związanego z ulicznymi korkami czy koniecznością odmawiania sobie wakacyjnych przyjemności, które nie sprzyjają prowadzeniu samochodu. Dla Waszych bliskich to również może być okazja do fantastycznego spędzania wspólnego czasu.Stowarzyszenie „Kolej Beskidzka” od kilku lat prowadzi działania nakierowane na powrót pociągów na linię Żywiec – Sucha Beskidzka. Lata naszych działań spowodowały, że organizatorzy publicznego transportu kolejowego zdecydowali się na uruchomienie tych połączeń, również w celu zwiększenia dostępności turystycznej Żywiecczyzny jak i zwiększenia mobilności mieszkańców naszej ziemi.Zapraszamy do korzystania z pociągów.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image