Dodano dnia 11.04.2019, 13:11
Władze powiatu suskiego oddały hołd ofiarom narodowych tragedii
W 79. rocznicę Zbrodni Katyńskiej, masowych egzekucji polskich jeńców, które rozpoczęły się w pierwszych dniach kwietnia 1940 r. oraz w 9. rocznicę katastrofy smoleńskiej, władze powiatu suskiego oddały hołd ofiarom tych dwóch wielkich narodowych tragedii.

W Suchej Beskidzkiej delegacja powiatu, na czele ze Starostą Suskim Józefem Bałosem, złożyła okolicznościowy wieniec pod pomnikiem upamiętniającym te niezwykle bolesne w dziejach naszej Ojczyzny wydarzenia.

W kwietniu 1940 r. co najmniej 21768 polskich obywateli wymordowanych zostało w ścisłej tajemnicy, z rozkazu komunistycznych władz ZSRS, m.in. w Katyniu pod Smoleńskiem, Twerze, Charkowie i Bykowni pod Kijowem, a także w innych miejscach kaźni. 10 kwietnia 2010 r. zginęła w katastrofie lotniczej polska delegacja udająca się na uroczystości rocznicowe do Katynia, na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, jego małżonką Marią, ostatnim prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim i najwyższymi dowódcami Wojska Polskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image