Dodano dnia 11.10.2017, 20:50
XVI Biennale Fotograficzne. Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!

Beskidy w obiektywie są niepowtarzalne. Barwne podniebne spektakle w czasie wschodów i zachodów słońca, wioski usiane wzdłuż rzecznych dolin spowite mgłą tajemniczości, majestat górskich szczytów pokrytych śniegiem i groza płynąca z widoku nadciągającej burzy... Fotograficzne pejzaże górskie są zawsze dynamiczne i przywołują wiele emocji - właśnie, dlatego są tak magiczne i niepowtarzalne.

Wspólnie z Babiogórskim Parkiem Narodowym Miejski Ośrodek Kultury - Zamek organizuje już po raz XVI Biennale Fotograficzne – „Z dala od zgiełku. Beskidy w obiektywie”. Może jeszcze o tym nie wiesz, ale często Twoja fotografia jest jedynym świadectwem , zdarzeń, nawet tych zupełnie zwykłych, które jednak nigdy się już nie powtórzą. Czasem wykonana w ramach planowanego z dużym wyprzedzeniem pleneru fotograficznego, czasem spontanicznie w czasie górskiej wędrówki. Być może zdjęcia, jakich szukamy tkwią jeszcze w pamięci aparatu, wśród najnowszych fotografii, których nie zdążyłeś jeszcze przejrzeć, lub dawno temu zostały „zakopane” na komputerowym dysku? A może barwna jesień za oknem dopiero zainspiruje cię do ich stworzenia... Pokaż światu Beskidy, z własnej, niepowtarzalnej perspektywy. Do udział w konkursie zapraszamy zarówno profesjonalnych fotografików, jak i amatorów oraz pasjonatów tej dziedziny sztuki. Ideą Biennale jest utrwalanie piękna krajobrazu beskidzkiego, zarówno w wymiarze przyrodniczym, jak i kulturowym, bo pejzaż okolic Babiej Góry zmieniał się również pod wpływem działalności człowieka i jest także świadectwem jego trudu, pracy i ambicji. Konkursowe zdjęcia można do nas przesyłać w trzech kategoriach tematycznych: krajobraz Beskidów, babiogórskie impresje ( fauna i flora) oraz kultura materialna (zabytki, ludzie, sztuka). Na zgłoszenie swoich prac masz czas do 30 listopada 2017 roku. Następnie oceni je komisja konkursowa, złożona z profesjonalnych artystów i fotografików. Pula nagród dla twórców najlepszych fotografii, wynosi 1500 złotych, a najciekawsze prace zostaną zaprezentowane podczas grudniowej wystawy w Galerii Sztuki - Zamek oraz w pokonkursowym katalogu. Zachęcamy do zapoznanie się z regulaminem konkursu oraz pobrania karty zgłoszenia. Powodzenia!

MOK - Zamek w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image