Dodano dnia 10.06.2019, 13:09
XVI "Podbabiogórskie Posiady"
W sobotę 8 czerwca, w sali Babiogórskiego Centrum Kultury jak co roku spotkali się miłośnicy podbabiogórskiego folkloru podczas szesnastej już edycji Powiatowego Konkursu Gawędziarzy, Śpiewaków i Instrumentalistów Ludowych „Podbabiogórskie Posiady”.
Konkursowe występy oceniała komisja w składzie: dr Bożena Lewandowska – etnomuzykolog, dr Dorota Majerczyk – etnolog, dr Artur Czesak – językoznawca dialektolog. Komisja ta po wysłuchaniu 5 gawędziarzy, 17 instrumentalistów, 8 śpiewaków solistów oraz 8 grup śpiewaczych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

GRUPY ŚPIEWACZE
Dzieci
- I i II miejsca nie przyznano
- III miejsce – grupa śpiewacza ze Stryszawy
Młodzież
-I miejsca nie przyznano
-II miejsce – grupa śpiewacza „Zbójnik” ze Skawicy
Dorośli
-I miejsce – męska grupa śpiewacza „Zbyrcok” z Juszczyna
-II miejsce – grupa śpiewacza „Cieślica” z Zawoi oraz męska grupa śpiewacza „Ziemia Suska”
-III miejsce – grupa śpiewacza „Babiogórzanie-Polana Makowska” z Makowa Podhalańskiego
-wyróżnienie – Grupa śpiewacza „Nasza Skawica” ze Skawicy oraz męska grupa śpiewacza „Juzyna” z Zawoi

SOLIŚCI
Dzieci
-I miejsce – Hanna Trzebuniak z Zawoi
-II miejsce – Oliwia Kachnic z Jachówki
-III miejsce – Marzena Lurka z Makowa Podhalańskiego
Młodzież
-I miejsca nie przyznano
-II miejsce – Natalia Kruźlak z Jachówki
Dorośli
-I miejsce – Józefa Hołczyńska z Zawoi oraz Zuzanna Mirek z Juszczyna
-II miejsce – Alicja Krzeszowiak z Suchej Beskidzkiej oraz Joanna Master z Suchej Beskidzkiej

INSTRUMENTALIŚCI
Dzieci
-I miejsce - Krzysztof Waląg z Juszczyna
-II miejsce – Kacper Spyrka ze Skawicy
-III miejsce – Paweł Pająk z Żarnówki oraz Lena Bernacka z Grzechyni
Młodzież
-I miejsce – Karol Zajda z Juszczyna
-II miejsce – Wojciech Jabcoń z Juszczyna
-III miejsce – Maria Kołodziej z Naprawy oraz Łukasz Spyrka z Zawoi
Dorośli:
-I miejsce – Samuel Guzik z Juszczyna
-II miejsce – Aleksander Nowak z Osielca oraz Przemysław Żurek z Zawoi
-III miejsca nie przyznano
-wyróżnienie: Wojciech Kubasiak z Suchej Beskidzkiej

GAWĘDZIARZE
Dzieci
-wyróżnienie – Maciej Sala z Bystrej
Młodzież
-I miejsca nie przyznano
-II miejsce – Adam Kołodziejczyk z Osielca
Dorośli
-I miejsce – Szymon Gigoń z Zawoi
-II miejsce – Irena Stopa z Jordanowa oraz Józef Krzak ze Śleszowic

Decyzją komisji do udziału Festiwalu Folkloru Polskiego „53. Sabałowe Bajania” w sierpniu w Bukowinie Tatrzańskiej zakwalifikowani zostali następujący wykonawcy:
instrumentaliści: Samuel Guzik z Juszczyna, Aleksander Nowak z Osielca, Przemysław Żurek z Zawoi, Karol Zajda z Juszczyna, Krzysztof Waląg z Juszczyna;
gawędziarze: Szymon Gigoń z Zawoi;
soliści: Józefa Hołczyńska z Zawoi, Zuzanna Mirek z Juszczyna, Natalia Kruźlak z Jachówki, Hanna Trzebuniak z Zawoi;
grupy śpiewacze: męska grupa śpiewacza „Zbyrcok” z Juszczyna, męska grupa śpiewacza „Ziemia Suska”, młodzieżowa grupa śpiewacza „Zbójnik” ze Skawicy.

Organizatorami imprezy byli Babiogórskie Centrum Kultury im. dr Urszuli Janickiej-Krzywdy w Zawoi i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image