Dodano dnia 23.09.2019, 14:04
XVI Rajd Górski MDP
14 września odbyła się XVI edycja Rajdu Górskiego członków i sympatyków MDP. Organizatorami rajdu jak co roku była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej wraz z Zarządem Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej. W tym roku trasa rajdu biegła z Toporzyska do Wysokiej.
Celami rajdu były jak zawsze integracja, wypoczynek i szkolenie dla członków MDP.  Uczestnicy tegorocznego rajdu w sposób szczególny chcieli uczcić 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej.

W rajdzie wzięło udział ok. 120 osób. Uczestnicy zakończyli wędrówkę w miejscowości Wysoka pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy, którzy jako jedni z pierwszych stawili w 1939 roku opór niemieckiemu najazdowi. W tym miejscu wójt gminy Jordanów  Artur Kudzia wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP, prezesem ZOP ZOSP RP oraz uczestnikami, złożyli wiązankę kwiatów w hołdzie obrońcom Jordanowa i Wysokiej. Po tej małej uroczystości, Stanisław Drobny przybliżył uczestnikom rajdu historię tamtych walk. 
Na zakończenie rajdu na uczestników czekał posiłek przygotowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wysokiej.

źródło: KP PSP Sucha Beskidzka
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image